Wybrana kategoria

BADANIA / ZAGRANICA

68 artykułow
Czytaj więcej

Omnichannel: Dlaczego młodsze pokolenia dominują w nowoczesnym handlu?

Młodsi konsumenci mają wyraźnie różne zachowania w zakresie handlu w modelu omnichannel. Według "The Great Generational Shopping Divide" - badania przeprowadzonego wśród ponad 2000 konsumentów z USA, Wielkiej Brytanii i Australii przez globalną platformę danych Near - 80,1% respondentów z różnych pokoleń robi zakupy online.
Czytaj więcej

Raport “The State of CX”: klient odchodzi po 5 (lub mniej) złych interakcjach

Nowy raport porównawczy Genesys "The State of Customer Experience" zawiera ciekawe wnioski dotyczące doświadczeń klientów (CX) na całym świecie. W tegorocznej edycji raport stwierdza, że CX jest w centrum zainteresowania coraz większej ilości marek i firm. Około 86% konsumentów na całym świecie twierdzi, że firma jest tylko tak dobra, jak jej obsługa. W 2021 roku 70% twierdzi tak samo.
Czytaj więcej

Spełnienie oczekiwań klientów wymaga podejścia Digital-First

Pomysł podniesienia jakości obsługi klienta oferowanej przez firmy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów tej obsługi zawsze był czymś w rodzaju Świętego Graala. W przeszłości chęć osiągnięcia tego celu wynikała głównie z chęci zwiększenia rentowności. Obecnie do tej mieszanki dołączyły niedobory siły roboczej i inflacja w czasie, gdy oczekiwania klientów są coraz większe, więc potrzeba jest większa niż kiedykolwiek wcześniej.
Czytaj więcej

Najbardziej znienawidzone marki na świecie

Są dwie szkoły – nie ważne jak mówią, byleby nie wymawiali nazwy źle – to jedna, druga mówi, że wizerunek jest najważniejszy. Więc kiedy konsumenci przechodzą na ciemną stronę mocy (cokolwiek to znaczy) – to tak naprawdę zapewniają darmową reklamę. Pamiętacie przeciążone pracą kobiety w Biedronce? Owszem zmieniło się, ale dziś sieć jest jedną z największych działających w Polsce.
Czytaj więcej

Raport Digitally Driven: Cyfryzacja warunkiem przetrwania i rozwoju firm sektora MŚP w Europie

Dzięki wykorzystaniu narzędzi cyfrowych pozwalających m.in. na tworzenie i efektywną obsługę sklepów internetowych, małe i średnie przedsiębiorstwa ograniczyły negatywny wpływ pandemii na swoje biznesy, a w niektórych przypadkach kryzys gospodarczy spowodowany COVID-19 stał się impulsem do dynamicznego rozwoju i skutecznego działania – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego wśród 5 tysięcy przedsiębiorstw w Europie.
Czytaj więcej

Automatyzacja w firmie może przynieść oszczędności rzędu 2 mln zł

Czy automatyzacja procesów biznesowych się opłaca? Według wyników najnowszego badania globalnej agencji doradczej Forrester Consulting, dzięki automatyzacji firmy są w stanie przyspieszyć procesy biznesowe o nawet 87%, zaoszczędzić ponad 21 tysięcy godzin pracy i uniknąć kosztów na poziomie blisko 2 mln złotych.