Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

CUSTOMER EXPERIENCE

56 artykułow
Czytaj więcej

Wykorzystanie Design Thinking w projektowaniu doświadczeń klientów (CX)

W dzisiejszym świecie pełnym technologicznych innowacji i stale rozwijających się oczekiwań klientów, projektowanie doświadczeń użytkownika (Customer Experience, CX) stało się kluczowym elementem sukcesu każdej organizacji. Jak powiedział David Kelley, założyciel IDEO i propagator Design Thinking: "Główną zasadą Design Thinking jest empatia dla ludzi, dla których próbujesz projektować".
Czytaj więcej

Jak osiągnąć równowagę między cyfryzacją a interakcją ludzką w doskonaleniu obsługi klienta?

W obliczu rosnących oczekiwań klientów w zakresie doświadczeń, przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem połączenia efektywności cyfrowych procesów z ciepłem i empatią, jaką niesie kontakt z człowiekiem. Jak więc znaleźć złoty środek między automatyzacją a personalizacją usług, zwłaszcza mając na uwadze różnorodność preferencji klientów?
Czytaj więcej

Słuchaj głosu klienta, aby udoskonalić proces

W dzisiejszym świecie, gdzie rynek jest nasycony i konkurencja zacieśnia się, zdolność do słuchania głosu klienta staje się kluczowym elementem sukcesu w branży contact center. Nie chodzi tylko o zbieranie opinii, ale o głębokie zrozumienie potrzeb, oczekiwań i frustracji klientów oraz o reagowanie na te sygnały, aby udoskonalić obsługę klienta i budować trwałe relacje.
Czytaj więcej

Customer Journey Map dla opornych

Każda podróż wymaga od uczestników posiadania jakiegoś planu lub mapy, według której realizują swój cel. Customer Journey Map (CJM) to właśnie taka mapa, która tworzona przez sprzedawców, nie klientów. Dzięki graficznemu wyobrażeniu owej „podróży” umieszczają nań najważniejsze i newralgiczne punkty, aby lepiej obsłużyć klienta. Aby jego podróż przebiegała tak, jak sobie autor mapy zaplanował i przewidział na pokonywanej przez klienta drodze, wszystkie niebezpieczeństwa i radości.
Czytaj więcej

Trzy taktyki poprawiające doświadczenia klientów po zakupie

Ostatnio odnotowujemy powiększający się rozdźwięk między detalistami a klientami, zwłaszcza jeśli chodzi o doświadczenia po zakupie. W ostatnim badaniu okazało się, że zaledwie 18% liderów w branży detalicznej uważa, że doświadczenie po zakupie można znacząco poprawić, podczas gdy aż 80% konsumentów jest przeciwnego zdania.
Czytaj więcej

Prosty język – tajna broń doskonałej obsługi klienta

Kiedy Anna, wieloletnia klientka banku, otrzymała list informacyjny dotyczący zmian w regulaminie swojego rachunku, spodziewała się kolejnego dokumentu nasyconego trudnymi do zrozumienia terminami i zawiłymi zapisami. Ku jej zdziwieniu, tekst okazał się jasny, prosty i przejrzysty. To właśnie wtedy Anna zrozumiała, jak ważny jest prosty język w komunikacji z klientem. Czy Twoja firma również zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowy jest 'plain language' w budowaniu relacji z odbiorcami?
Czytaj więcej

Jak skrócić średnie AHT i poprawić przy tym CX?

O tym, że AHT (średni czas obsługi) jest jedną z kluczowych miar w contact center nie trzeba nikogo przekonywać. Może nie jest tak ważne, jak FCR, ale z pewnością należy do tych parametrów, na które zwracamy w codziennej pracy. Dzięki jemu skróceniu jesteśmy w stanie obsłużyć większą ilość klientów w krótszym czasie.