Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

PERSONAL BRANDING

26 artykułow
Czytaj więcej

Dlaczego dbając o pracowników, inwestujesz w przyszłość firmy?

Nie trzeba robić głębokich i długotrwałych badań, by stwierdzić, że firmy zaciekle walczą o uwagę konsumentów, inwestując ogromne środki w marketing i rozwój produktu. Inwestują w to, co sprzedają. Tymczasem, równie istotna, a często niedoceniana, pozostaje inna sfera działalności przedsiębiorstwa – employee experience (EX), czyli doświadczenie pracownika. To, jak pracownicy czują się w swojej pracy, jak są traktowani przez pracodawcę, jakie mają możliwości rozwoju i jak są zaangażowani w to, co robią, ma ogromny wpływ nie tylko na ich własne zadowolenie, ale także na sukces całej organizacji.
Czytaj więcej

Budowanie marki osobistej handlowca na LinkedIn: klucz do sukcesu w biznesie

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie pierwsze wrażenie często kształtuje się w przestrzeni wirtualnej, obecność na LinkedInie staje się nie tylko atutem, ale wręcz koniecznością dla profesjonalistów z każdej branży – a dla handlowców szczególnie. Dlaczego? LinkedIn to nie tylko platforma do poszukiwania pracy czy nawiązywania kontaktów biznesowych. To przestrzeń, w której możesz skutecznie budować i promować swoją markę osobistą, podkreślając swoje kompetencje, osiągnięcia i unikalną wartość, jaką wnosisz do świata biznesu.
Czytaj więcej

Wpływ kultury organizacyjnej na efektywność działu obsługi klienta

W dobie szybkich zmian rynkowych i rosnącej konkurencji, kluczowe staje się nie tylko to, co firmy oferują, ale również jak to oferują. Centralnym elementem, który kształtuje ten 'jak', jest kultura organizacyjna – nieuchwytny, a jednak fundamentalny aspekt funkcjonowania każdej organizacji. Niniejszy artykuł ma na celu zgłębienie, jak kultura organizacyjna wpływa na efektywność działu obsługi klienta – często pierwszego i najważniejszego punktu kontaktu między firmą a jej klientami.
Czytaj więcej

Jak połączenie CX i EX wpływa na sprzedaż, NPS i eNPS?

Chyba każdy manager jakości obsługi klienta, wie, jak ważne jest utrzymanie dobrego poziomu doświadczenia klienta (CX) i doświadczenia pracownika (EX) w organizacji. W dzisiejszych czasach klienci oczekują nie tylko dobrego produktu czy usługi, ale również wspaniałego doświadczenia związanego z obsługą i kontaktem z firmą. Dlatego, połączenie CX i EX ma bezpośredni wpływ na wyniki sprzedażowe, wskaźnik NPS oraz eNPS.
Czytaj więcej

Budowanie customer experience trzeba zacząć od doświadczeń pracowników

Budowanie customer experience w czasach swobodnego dostępu do internetu jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Łatwość w dotarciu do opinii i ocen innych konsumentów o marce i jej produktach może sprawić, że nieusatysfakcjonowany klient bez trudu przejdzie do konkurencji. Jak zadbać o to, żeby tak się nie stało? Trzeba zacząć od podstawy firmy, czyli pracowników i ich doświadczenia w miejscu pracy.
Czytaj więcej

Jak “zapunktować” u przełożonego? Jak dostać awans?

Początek roku jest doskonałym czasem na to, by zaplanować rozwój swojej ścieżki kariery w firmie. Co sprawi, że zyskamy w oczach naszych przełożonych i otrzymamy upragniony awans? Poza konkretnymi wytycznymi związanymi ze stanowiskiem, o jakie się ubiegamy – są uniwersalne umiejętności pożądane przez pracodawców, m.in. dobra organizacja pracy czy znajomość języków obcych. To właśnie w ich doskonalenie warto zainwestować chcąc podnieść swoją pozycję na rynku pracy.
Czytaj więcej

Połowa przedsiębiorstw stawia na Employer Branding, bo to konieczność

Ponad połowa pracodawców twierdzi, że ma strategię employer brandingową, a co czwarty nad nią pracuje – wynika z badania HRM Institute. Wiele firm prowadzi takie działania z doskoku. Ma to duże znaczenie na dzisiejszym trudnym rynku pracy. Zdaniem ekspertów negatywne opinie o firmie jako pracodawcy oraz brak odpowiednich działań w zakresie employer brandingu mogą oznaczać problemy w rekrutacji, ponieważ dla pracowników – poza wynagrodzeniem i benefitami – coraz bardziej liczą się wartości reprezentowane przez daną firmę i jej prestiż. Ponad 60 proc. śledzi informacje publikowane o ich pracodawcy przez osoby trzecie.