Wybrana kategoria

TELEKOMUNIKACJA

338 artykułow
więcej

Tracą giganci, zyskują najmniejsi

W sieciach mobilnych w III kwartale 2021 roku przeniesiono ponad 330 tys. numerów, a w sieciach stacjonarnych ponad 66 tys. – wynika z najnowszych raportów przeniesienia numerów udostępnionych przez Prezesa UKE.
więcej

SMSAPI z certyfikatem ISO 27001

Gliwicka firma LINK Mobility właśnie otrzymała certyfikat ISO 27001 w zakresie rozwiązań komunikacji elektronicznej w modelu SaaS. Oznacza to, że właściel marki SMSAPI potwierdził swoją wysoką dbałość o bezpieczeństwo informacji. Eksperci firmy wyjaśniają, dlaczego zwłaszcza teraz, w dobie pracy zdalnej, ochrona danych jest kluczowa.
więcej

Infobip uznany za lidera w mobilnym komunikowaniu w rankingu Juniper Research

Infobip, globalny dostawca usług komunikacji w chmurze, został uznany w nowym rankingu Juniper Research za wiodącego dostawcę usług w dziedzinie wiadomości mobilnych. Badanie oceniało szereg parametrów biznesowych m.in. jakość pozycjonowania produktów - w tym wielkość operacji, możliwości produkcyjne, wyniki finansowe, zaawansowanie rozwiązań komunikacyjnych oraz ogólny potencjał biznesowy 20 czołowych dostawców.
więcej

Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Warszawie?

Specjaliści z firmy Notel Poland postanowili sprawdzić postępy w rozwoju sieci 5G w Polsce pod kątem użytkowników stacjonarnych. Tym razem swoją uwagę skupili na Warszawie, gdzie przeprowadzili pomiary w stabilnych warunkach radiowych i bezruchu (tzw. Stationary Test).
więcej

Colt i IBM rozpoczynają współpracę nad 5G i systemami brzegowymi

Colt Technology Services rozpoczyna współpracę z IBM. Dostawcom zależy na zbadaniu innowacyjnych zastosowań IBM Cloud Satellite i Edge Application Manager. Wspólnie chcą pomóc klientom korporacyjnym w przyjęciu strategii przetwarzania brzegowego, która umożliwi płynne przenoszenie danych i aplikacji w środowiskach chmury hybrydowej, od prywatnych centrów danych do urządzeń brzegowych.
więcej

Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2020 r.

Jaka była wielkość przychodów z poszczególnych usług telekomunikacyjnych, ilu użytkowników pozostało przy usłudze tradycyjnej telefonii stacjonarnej, jakie było zainteresowanie VoIP, a ilu klientów korzystało z mobilnych telefonicznych kart SIM oraz jak kryzys COVID-19 wpłynął na wykorzystanie przez Polaków usług dostępu do internetu czy telewizyjnych? Przedstawiamy raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w 2020 r.
więcej

SMSAPI wchodzi do Szwecji i Bułgarii

Pod koniec ubiegłego roku SMSAPI, dostawca narzędzi do masowej wysyłki wiadomości SMS, uruchomił nową wersję swojej platformy na rynek szwedzki. Za kilka dni startuje z podobnym projektem w Bułgarii. Ekspansja zagraniczna odbywa się w ramach rozwoju grupy LINK Mobility, w której polska firma staje się prymusem.
więcej

Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Polsce 2020?

Specjaliści z firmy Notel Poland opublikowali raport, który jest podsumowaniem przeprowadzonych pomiarów metodą drive test. Obiektem badań był stan wdrożenia technologii 5G w Polsce, a pomiary zostały przeprowadzone w Warszawie, Łodzi oraz we Wrocławiu. Testom zostali poddani czterej krajowi operatorzy komórkowi: Orange, T-Mobile, Plus oraz Play.