Browsing Category

TELEKOMUNIKACJA

350 posts
Read More

Dotrzyj do zagranicznych klientów, za pomocą ich lokalnych numerów

Bycie członkiem Unii Europejskiej daje szereg korzyści, oraz zwiększa możliwości krajowych firm do współpracy na zagranicznym rynku, zaś zwiększając zasięg firmy, ułatwiamy dostęp do nowych technologii, pozwalając na jej szybszy rozwój. W ramach wspólnoty wprowadzane są usprawnienia dotyczące między innymi importu i eksportu, mimo to przedsiębiorcy nadal napotykają na trudne do przejścia bariery oraz wygórowane wymogi, które często skutecznie odstraszają od działań na rynkach zagranicznych i spowalniają proces ekspansji.
Read More

Cisco Global Networking Trends Report 2022: Network as a Service

Jak wynika z raportu Cisco Global Networking Trends, reagowanie na zakłócenia (45% odpowiedzi) i dostosowywanie się do nowych potrzeb biznesowych (40% odpowiedzi) będą stanowiły główne wyzwania sieciowe w 2022 roku. Zdaniem ekspertów Cisco, aby im sprostać biznes musi zmienić sposób myślenia o sieci i rozważyć wdrożenie nowych modeli korzystania z niej, takich jak NaaS.
Read More

Dzisiaj urodziny SMS-a

To już prawie 30 lat, odkąd wysłano pierwszego SMS-a. 3 grudnia 1992 r. w Wielkiej Brytanii wysłana została pierwsza wiadomość SMS. Neil Papworth z Vodafone napisał do kolegów “Merry Christmas”. Przypomnijmy więc historię tego środka komunikacji w dniu 29-tych urodzin.
Read More

Partnerstwo nowych możliwości

Współpracę partnerską nawiązały Altar, dostawca platformy contact center przeznaczonej do wielokanałowej komunikacji i zarządzania obsługą klienta oraz Peoplephone Polska, operator telekomunikacyjny będący częścią międzynarodowego holdingu.
Read More

Internet? A po co mi on?

W Polsce fizyczny brak dostępu do internetu jest już dziś problemem marginalnym, zdecydowana większość Polaków ma dostęp do sieci i urządzeń. Jednak problemem, zwłaszcza w starszych grupach wiekowych, wciąż pozostaje brak motywacji. Aż 66 proc. osób, które nie korzystają z internetu, uzasadnia to brakiem potrzeby – wynika z nowego raportu „Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce”, przygotowanego przez Fundację Stocznia z inicjatywy Fundacji Orange i Orange Polska.
Read More

NFON AG wzmacnia swoją pozycję na europejskim rynku contact center dzięki technologii Daktela

NFON nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Daktela s.r.o., specjalizującą się w rozwiązaniach contact center. Dzięki produktowi Contact Center Hub NFON wzmocni swoją pozycję na szybko rozwijającym się europejskim rynku contact center jako usługi (CCaaS). Krok ten podkreśla cel NFON, jakim jest zdobycie pozycji wiodącego dostawcy usług komunikacji głosowej dla biznesu w Europie.
Read More

Pandemia uwydatniła problemy z wykluczeniem cyfrowym

Narodowy Plan Szerokopasmowy zakłada, że do 2025 roku w całej Polsce będzie już powszechny dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Stopniowo likwidowane są białe plamy na mapie Polski. Mimo to – jak pokazuje raport Federacji Konsumentów – 4,5 mln Polaków nigdy nie korzystało z internetu.
Read More

W Sejmie petycja o zakazie udostępniania sieci Wi-Fi w miejscach publicznych

Sejm co chwila zasypywany jest różnego rodzaju petycjami i wnioskami od obywateli. To naturalne zjawisko w każdym demokratycznym państwie. Zaskakiwać może jedynie tylko ich treść. A nie bez przyczyny o tym, bo do Sejmu właśnie trafiła petycja, która wnioskuje o zakaz udostępniania sieci Wi-Fi w miejscach publicznych takich jak szkoły, uniwersytety, placówki medyczne etc.
Read More

Tracą giganci, zyskują najmniejsi

W sieciach mobilnych w III kwartale 2021 roku przeniesiono ponad 330 tys. numerów, a w sieciach stacjonarnych ponad 66 tys. – wynika z najnowszych raportów przeniesienia numerów udostępnionych przez Prezesa UKE.
Read More

SMSAPI z certyfikatem ISO 27001

Gliwicka firma LINK Mobility właśnie otrzymała certyfikat ISO 27001 w zakresie rozwiązań komunikacji elektronicznej w modelu SaaS. Oznacza to, że właściel marki SMSAPI potwierdził swoją wysoką dbałość o bezpieczeństwo informacji. Eksperci firmy wyjaśniają, dlaczego zwłaszcza teraz, w dobie pracy zdalnej, ochrona danych jest kluczowa.
Read More

Infobip uznany za lidera w mobilnym komunikowaniu w rankingu Juniper Research

Infobip, globalny dostawca usług komunikacji w chmurze, został uznany w nowym rankingu Juniper Research za wiodącego dostawcę usług w dziedzinie wiadomości mobilnych. Badanie oceniało szereg parametrów biznesowych m.in. jakość pozycjonowania produktów - w tym wielkość operacji, możliwości produkcyjne, wyniki finansowe, zaawansowanie rozwiązań komunikacyjnych oraz ogólny potencjał biznesowy 20 czołowych dostawców.
Read More

Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Warszawie?

Specjaliści z firmy Notel Poland postanowili sprawdzić postępy w rozwoju sieci 5G w Polsce pod kątem użytkowników stacjonarnych. Tym razem swoją uwagę skupili na Warszawie, gdzie przeprowadzili pomiary w stabilnych warunkach radiowych i bezruchu (tzw. Stationary Test).
Read More

Colt i IBM rozpoczynają współpracę nad 5G i systemami brzegowymi

Colt Technology Services rozpoczyna współpracę z IBM. Dostawcom zależy na zbadaniu innowacyjnych zastosowań IBM Cloud Satellite i Edge Application Manager. Wspólnie chcą pomóc klientom korporacyjnym w przyjęciu strategii przetwarzania brzegowego, która umożliwi płynne przenoszenie danych i aplikacji w środowiskach chmury hybrydowej, od prywatnych centrów danych do urządzeń brzegowych.