Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

lead

jednostka lub firma, która jest potencjalnie zainteresowana danym produktem bądź usługą. W marketingu internetowym leadem sprzedażowym staje się osoba, która pozostawiła na stronie internetowej danej firmy swoje dane kontaktowe lub z którą firma skontaktowała się w dowolny inny sposób. Dlatego bardzo często wysiłki marketerów zmierzają do zachęcenia konsumenta do odwiedzenia odpowiedniej strony docelowej (poprzez reklamy, promocję w mediach społecznościowych, emailing lub inne działania marketingowe), a następnie do skłonienia konkretnej osoby, firmy lub instytucji do udostępnienia swoich danych lub innych wartościowych informacji na swój temat. Pozyskiwanie danych zazwyczaj odbywa się poprzez dobrowolne wypełnienie formularza kontaktowego. W zamian użytkownik otrzymuje dostęp do darmowych, interesujących go materiałów, takich jak e-booki, webinaria czy demo produktu, opracowanych przez firmę. Leady sprzedażowe, można również pozyskiwać od wyspecjalizowanych firm, które zbierają na rynku zapytania ofertowe od podmiotów szukających konkretnych produktów lub usług, a następnie po ich weryfikacji i klasyfikacji odsprzedają zainteresowanym firmom[4]. W tym przypadku potencjalny klient wysyła sygnał, że jest zainteresowany ofertami w ściśle sprecyzowanym obszarze i określonym czasie. Informacje dotyczące poszczególnych leadów (zazwyczaj zbierane i przetwarzane z wykorzystaniem specjalnych narzędzi i programów do automatyzacji marketingu), pozwalają na określenie na jakim etapie lejka marketingowego znajduje się dany lead sprzedażowy, a więc na ustalenie stopnia zainteresowania potencjalnego klienta danymi produktami lub usługami. Właściwa kwalifikacja leadów sprzedażowych (tzw. lead scoring) na podstawie ich zainteresowań, zachowania na stronie internetowej, gotowości zakupowej, czynników demograficznych itp., stanowi ważny element procesu sprzedaży, ponieważ umożliwia dopasowanie i skierowanie odpowiedniej oferty do ściśle sprecyzowanych grup odbiorców, przygotowując ich w ten sposób do dokonania zakupu (tzw. lead nurturing) i zwiększając szansę na zamknięcie cyklu sprzedażowego.
Wybrana kategoria

STRATEGIE I INWESTYCJE

462 artykułów
Czytaj więcej

Teleperformance przejmuje Majorel

Teleperformance ogłosiła dzisiaj przejęcie Majorel. Akcjonariuszom przejmowanej spółki zaoferowano 30 Euro za 1 akcję, za łączną kwotę 3 mld Euro. Akcjonariusze Majorel otrzymały jednocześnie opcję otrzymania akcji TP w stosunku wymiany wynoszącym 0,1382 akcji TP za każdą akcję Majorel (do maksymalnej kwoty 1 mld Euro w akcjach TP).
Czytaj więcej

Concentrix i Webhelp stworzą wspólny globalny podmiot

Concentrix i Webhelp poinformowały, że rozpoczęto rozmowy na temat swojego połączenia. Ransakcja wyceniana jest na około 4,8 miliarda dolarów, w tym dług netto. Transakcja ta stworzy wiodącego globalnego dostawcę usług customer experience, krystalizując w ten sposób ambicje obu firm do odegrania znaczącej roli w branży CX i dalszego przyspieszenia ich rozwoju.
Czytaj więcej

A.D. 2023: Quo vadis branżo?

W ostatnich latach branża contact center w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a trendy i zmiany na rynku konsumentów wpływają na rozwój tej branży. Przykładem, który ukazuje rozwój raczej w jasnych barwach jest absorpcja branży e-commerce rozwiązań z zakresu profesjonalnej obsługi klienta, rozwój technologii, zmiany na rynku konsumenckim oraz stały wzrost zapotrzebowania na usługi contact center.
Czytaj więcej

Najlepsze strategie budowania zaangażowania klientów w cyfrowej erze

Peter Drucker, jeden z najbardziej wpływowych teoretyków zarządzania, powiedział kiedyś: "Najważniejszą rzeczą w biznesie są klienci". W dzisiejszej erze cyfrowej, klienci stają się jeszcze ważniejsi, a budowanie ich zaangażowania jest kluczowe dla sukcesu firm. W miarę jak technologia i media społecznościowe stają się coraz bardziej powszechne, firmy muszą wykorzystywać innowacyjne strategie, aby wyróżnić się na rynku i zbudować długotrwałą lojalność klientów.
Czytaj więcej

Problematyczne zwroty w e-commerce

Rosnąca liczba zwrotów w branży e-commerce to istotny problem nie tylko dla firm, ale także dla środowiska. Już 77 proc. internautów korzysta z zakupów online. Taka forma na stałe weszła do przyzwyczajeń zakupowych Polaków, którzy jako jeden z kluczowych warunków wyboru platformy wymieniają komfortowe warunki zwrotu i reklamacji. W jaki sposób można ograniczyć zjawisko zwrotów i włączyć się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, nie tracąc klientów?
Czytaj więcej

Concentrix otwiera europejskie centrum Software Solutions w Krakowie

Concentrix dostawca rozwiązań i technologii w obszarze customer experience (CX), rozszerza działalność w Polsce. Marka otwiera trzecie biuro w kraju, tym razem w Krakowie. Nowa lokalizacja stanie się europejskim centrum działu Software Solutions, zajmującego się rozwojem oprogramowania dla produktów i usług firmy.
Czytaj więcej

Handel inwestuje w automatyzację

Firmy będą wydawać na robotykę i automatyzację coraz więcej. Także sklepy detaliczne. Wiele z nich będzie potrzebowało we wdrożeniach wsparcia. Cały przemysłowy świat stawa na robotykę i automatyzację. Według raportu McKinsey Global Industrial Robotics Survey 2022, dla wielu przedsiębiorstw nakłady na systemy informatyczne i urządzenia automatyzujące procesy będą stanowić nawet 1/4 wydatków kapitałowych w ciągu najbliższych pięciu lat.
Czytaj więcej

Specyfika największych rynków e-commerce w Europie Centralnej

Według raportu „European E-commerce Report 2022”, kontynent europejski pełen jest cyfrowych rynków na zróżnicowanym poziomie. Chociaż liczba osób mających dostęp do Internetu i dokonujących za jego pośrednictwem zakupów stale rośnie, to niektóre firmy prowadzące sprzedaż on-line w dalszym ciągu pozostają w tyle pod względem wykorzystania narzędzi cyfrowych.
Czytaj więcej

Zmiany w procesach transformacji cyfrowej coraz bliżej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw rozpędza się, a wraz z nią rośnie znaczenie kontekstów prawnych, towarzyszących takim projektom. Unia Europejska intensywnie pracuje nad aktami, które już wkrótce zmienią oblicze rynku. – Czekają nas wyzwania i przecieranie nowych ścieżek. Przewagę zyskają ci, którzy przygotują się do planowanych zmian w świadomy sposób – podkreślają eksperci.
Czytaj więcej

Co piąty światowy lider bankowości cyfrowej pochodzi z Polski

Stopień cyfryzacji polskiego sektora bankowego przekracza średnią światową, a aż sześć polskich banków zalicza się do grona cyfrowych liderów, wynika z raportu Digital Banking Maturity 2022, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Banki chcące być liderami muszą zaoferować swoim klientom więcej niż tylko tradycyjne usługi finansowe.