Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

STRATEGIE I INWESTYCJE

518 artykułow
Czytaj więcej

Rynek globalnych centrów obsługi klienta osiągnie wartość 494,7 mld USD do 2030 roku

Globalny rynek centrów obsługi klienta (Call Centers), który w 2022 roku oszacowany został na 314,5 miliarda dolarów, według prognoz ma osiągnąć wartość 494,7 miliarda dolarów do roku 2030. Przewiduje się, że rynek ten będzie rósł ze średnioroczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 5,8% w okresie analizy 2022-2030.
Czytaj więcej

Transformacja cyfrowa w obsłudze klienta: wyzwania i możliwości

W dzisiejszym świecie, gdzie cyfrowe innowacje rozwijają się w błyskawicznym tempie, przedsiębiorstwa w każdej branży stoją przed zadaniem dostosowania się do nowej rzeczywistości. Transformacja cyfrowa w obsłudze klienta nie jest już opcją, ale koniecznością, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom konsumentów i utrzymać konkurencyjność na rynku. Ten artykuł rzuci światło na wyzwania i możliwości, które niesie ze sobą ten proces.
Czytaj więcej

Czy drony w przyszłości zdominują rynek dostaw?

Automatyzacja w wielu firmach wiedzie obecnie prym. Dostawy jedzenia, książek, artykułów spożywczych są już na porządku dziennym. Dostarcza się praktycznie wszystko. Najwięksi gracze zaczynają jednak już od jakiegoś czasu eksperymentować z dostawą za pomocą dronów. Czy taka technologia ma w ogóle przyszłość?
Czytaj więcej

Polskie firmy przygotowane na sztuczną inteligencję – tylko 6% w pełni gotowych

W Polsce jedynie 6% organizacji jest w pełni przygotowanych do wdrożenia i wykorzystania sztucznej inteligencji (AI), jak wynika z badania Cisco AI Readiness Index. Wskazuje to na wyraźną potrzebę rozwoju w tym obszarze, zwłaszcza że 47% polskich firm wyraża obawy o przyszłość swojego biznesu, jeżeli nie zaczną inwestować w AI w najbliższym roku.
Czytaj więcej

Polskie Forum HR ma plan na cyfryzację rekrutacji…

Proces cyfryzacji polskich HR-ów z każdym miesiącem rośnie. Aż 3/4 polskich firm zrzeszonych w Polskim Forum HR planuje w ciągu 2 lat dokonać inwestycji w najnowsze technologie. Przedsiębiorstwa chcą lokować środki pieniężne głównie w rozwiązania usprawniające rekrutację i procesy kadrowe.
Czytaj więcej

Amazon zwalnia pracowników od Alexy

Amazon, wiodący gracz na rynku e-commerce, nasila działania mające na celu redukcję zatrudnienia w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe. Według najnowszych informacji, firma rozpoczęła proces zwalniania kilkuset pracowników ze swojego działu Alexa, zajmującego się urządzeniami z obsługą głosową, w piątek, 17 listopada 2023 r.
Czytaj więcej

Coraz rzadziej płacimy rachunki na czas

W obliczu rosnącej inflacji i wysokich stóp procentowych, Polacy zmieniają swoje podejście do płacenia rachunków. Zgodnie z "European Consumer Payment Report 2023" opracowanym przez Intrum, jedynie 26% konsumentów nie odczuwa negatywnego wpływu tych zjawisk na swoje finanse. Coraz częściej zdarza się, że Polacy nie płacą rachunków na czas, a poczucie winy związane z tym zachowaniem maleje.
Czytaj więcej

Czy inwestycja Amazon w One Medical miała sens?

Amazon.com rozszerza swój kosztowny eksperyment opieki zdrowotnej. Gigant technologiczny obniżył ceny członkostwa w swojej amerykańskiej praktyce lekarskiej - One Medical, do 99 USD rocznie dla członków Prime. Może to zaowocować większą liczbą zadowolonych użytkowników, ale jest mało prawdopodobne, aby przyniosło to firmie duże korzyści.
Czytaj więcej

Grupa OEX opublikowała wyniki za trzy kwartały 2023 roku

Grupa OEX, specjalizująca się w dostarczaniu usług i technologii w obszarze sprzedaży, zakończyła III kwartał 2023 roku ze wzrostem wyników: przychody Grupy wyniosły 543, 3 mln zł i były wyższe o 7,1 % niż przychody osiągnięte w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 34,5 mln zł, co stanowi wzrost rok do roku o 4,8%. EBITDA wyniosła 63,0 mln zł i była o 8,8% wyższa niż w roku ubiegłym.