Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Jarosław Owczarek

56 artykułow
Z wykształcenia politolog. Były działacz Niezależnego Zrzeszenia Studentów, organizator wielu akcji studenckich takich jak: Wampiriada i Stand-up Level-up. W branży podejmuje się tematu: nowych technologii, prawa i sztucznej inteligencji. Po godzinach spełniający się event manager i dziennikarz sportowy.
Czytaj więcej

Wirtualny reżyser w Twoim domu

Urządzenie Pika AI oparte na sztucznej inteligencji ma być rewolucyjnym generatorem wideo. Narzędzie jest w stanie tworzyć wysokiej jakości wirtualne obrazy wideo na podstawie tekstów. Czy AI wkrótce zastąpi wybitnych reżyserów, a Oscara dostanie sztuczna inteligencja? A może jednak przyjdzie się jej zadowolić tylko nagrodą złotej maliny?
Czytaj więcej

Czy drony w przyszłości zdominują rynek dostaw?

Automatyzacja w wielu firmach wiedzie obecnie prym. Dostawy jedzenia, książek, artykułów spożywczych są już na porządku dziennym. Dostarcza się praktycznie wszystko. Najwięksi gracze zaczynają jednak już od jakiegoś czasu eksperymentować z dostawą za pomocą dronów. Czy taka technologia ma w ogóle przyszłość?