Browsing Category

AUTOMATYZACJA

467 posts

Boty, roboty, sztuczna inteligencja, automatyzacja – wszystkie te słowa łączy jedno – pomoc człowiekowi. Automatyzacji nie powinniśmy rozpatrywać jako zastąpienia człowieka. Robot czy bot ma ułatwiać człowiekowi pracę, ułatwić podejmowanie decyzji czy wykonywanie powtarzalnych (często nudnych) czynności.

Read More

Rozpoznać frustrację? Ależ oczywiście!

Sztuczna inteligencja i machine learning pomagają przeanalizować zachowania klientów odwiedzających strony internetowe firm, głównie e-sklepów, i wskazać, w których momentach tej wizyty pojawiła się frustracja. Polski start-up rozwija aplikację, która jako pierwsza na świecie wykorzystuje tę technologię i już po kilku minutach działania wskazuje pierwsze wnioski. Satysfakcja klientów jest w centrum zainteresowania przedsiębiorstw na całym świecie, a analitycy przewidują, że rynek oprogramowania do automatycznego badania wzorców ich zachowań niemal dwukrotnie zwiększy swoją wartość w najbliższych latach.
Read More

35 proc. rozmów o czatbotach w Polsce jest o bocie Biedronki

Tematyka sztucznej inteligencji oraz voicebotów i chatbotów budzi spore zainteresowanie polskich Internautów, jak wynika z danych SentiOne. W 2021 r. dużo dyskutowali na ten temat przy okazji uruchamiania wirtualnych asystentów przez kolejne firmy – a tych było sporo. Największą popularnością cieszył się chatbot Biedronki...
Read More

Chatbot zamiast pracownika banku? Prawie połowa Polaków jest otwarta na współpracę z wirtualnym asystentem

Dobiegający właśnie końca rok 2021 upłynął pod znakiem dynamicznych zmian. Trwająca od blisko dwóch lat pandemia COVID-19 wpłynęła na przyspieszenie transformacji cyfrowej w wielu organizacjach. Dotyczy to także banków, które chcąc odpowiadać na nową sytuację i oczekiwania klientów, musiały przejść przyspieszony kurs kompetencji cyfrowych i w wielu przypadkach zdały go wzorcowo.
Read More

1 mln rozmów asystenta głosowego PKO BP

Asystent głosowy w aplikacji mobilnej IKO przeprowadził już ponad 1 milion rozmów z klientami, obecnie co miesiąc rozmawia ok. 69 tys. razy. Odnotowano w nim też przeszło 2 mln wypowiedzi, a Asystent ma już w sumie ponad 410 tys. unikalnych użytkowników.
Read More

Algorytm skróci kolejkę i ułatwi umówienie wizyty

W związku z kolejną falą Covid-19 i wzmożonym okresem grypowym przychodnie lekarskie przeżywają oblężenie. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z konsultacji lekarskiej w ramach Podstawowej Opieki Zdrowia są zmuszeni do długiego oczekiwania na połączenie z konsultantem. Odpowiedzią na problem z rejestracją do lekarza pierwszego kontaktu jest najnowszy BOT Wandlee, który umówi wizytę w ciągu niecałych 2 minut.
Read More

AI wchodzi w biznes, ale z przeszkodami

Biznes w Polsce coraz częściej dostrzega potencjał drzemiący w sztucznej inteligencji. Według danych z raportu The People & Technology Report 2022, blisko 30% organizacji wykorzystuje już algorytmy AI, aby usprawnić komunikację z klientami i zwiększyć jakość produktów lub usług. Jednak już wkrótce to grono zwiększy się ponad dwukrotnie. Niemal 40% firm deklaruje chęć wdrożenia rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji.
Read More

TDZ Technika dla zdrowia partnerem Wizlink

Firma TDZ Technika dla zdrowia, współpracująca z jednostkami ochrony zdrowia w dziedzinie obsługi infrastruktury technicznej i medycznej, podpisała umowę dystrybucyjną z First Byte, właścicielem marki Wizlink. Wprowadzone do instytucji medycznych „roboty” usprawnią powtarzalne procesy biurowe, uwalniając tym samym czas personelu medycznego.
Read More

PerfectBot Grupy K2 wypłynie na szersze wody

Technologiczno-marketingowa Grupa K2 zawarła „Term Sheet” z pozostałymi udziałowcami spółki K2BOTS.AI, określając plan rozwoju PerfectBota – konwersacyjnej sztucznej inteligencji automatyzującej obsługę klienta w branży e-commerce – zakładający skalowanie produktu międzynarodowo w modelu Software as a Service (SaaS).
Read More

Wirtualna Amelia zaopiekuje się klientami Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air poinformowały, że wirtualna asystentka Amelia, jest teraz dostępna dla pasażerów na Facebook Messengerze. Jak informują przedstawiciele linii lotniczych, pozwoli ona w szybki i łatwy sposób uzyskiwać informacje na temat podróży oraz zarządzać rezerwacją lotu.
Read More

Chatbot wspiera klientów ERGO Hestia

Klienci ERGO Hestii już mogą „porozmawiać” z chatbotem wspieranym przez sztuczną inteligencję. System wspiera ich przede wszystkim w procesie likwidacji szkód. Poza tym sztuczna inteligencja pomaga w znalezieniu agenta oraz prezentuje ofertę ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Uruchomienie chatbota to element szerszej strategii digitalizacji ERGO Hestii.
Read More

EFL: roboty zdominują handel

Jak wynika z badań opublikowanych przez EFL 41% firm MŚP korzysta w swojej działalności z robotów cyfrowych, 30% z botów, a 18% z robotów przemysłowych. W perspektywie najbliższych 5 lat zdecydowanie więcej przedsiębiorców widzi potencjał tych rozwiązań. Połowa firm celuje w robotyzację cyfrową, 45% myśli o botach – wynika z raportu EFL „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”.
Read More

Credit Agricole wdraża chatbota Q&A od Emplocity

Oferowane przez Emplocity rozwiązanie chatbot ma stanowić wsparcie dla działu HR banku Credit Agricole. Oferowana przez bota funkcja Q&A usprawni komunikację z kandydatami zainteresowanymi pracą w banku. Kandydaci będą mogli zapytać o kwestie związane z zatrudnieniem takie jak np. etapy rekrutacji, wymagania na poszczególnych stanowiskach czy benefity oraz szkolenia.
Read More

Voicebot czy chatbot jest też najlepszym pomocnikiem człowieka w komunikacji z klientami

Automatyzacja procesów za pomocą wyrafinowanych inteligentnych robotów, tzw. Robotic Process Automation (RPA), jest trendem ostatnich kilku lat. I moim zdaniem nadal będzie to obszar bardzo dynamicznego wzrostu i rozwoju technologicznego. Przestrzeń na minimalizację rutynowej pracy przy komputerze czy to dla pracowników contact center, czy personelu administracyjnego, jest zaskakująco duża nawet dzisiaj. Jednak wiele firm nadal nie wykorzystuje w wystarczającym stopniu tych nowych narzędzi.
Read More

Vonage rozszerza ofertę produktów o rozwiązania z zakresu handlu konwersacyjnego

Vonage dostawca rozwiązań komunikacji w chmurze, który wspiera przedsiębiorstwa w przyspieszeniu ich cyfrowej transformacji, poinformował dzisiaj, że nabył spółkę Jumper.ai, czołowego gracza w dziedzinie rozwiązań wielokanałowego handlu konwersacyjnego, z siedzibą w Singapurze. Przejęcie uzupełnia interfejsy API Vonage Communications o pakietową ofertę wiadomości społecznościowych z obsługą sztucznej inteligencji i handlu konwersacyjnego.
Read More

Voicebot na infolinii mBanku

mBank wprowadza voicebota, Marka, który będzie odbierał połączenia na mLinii. Jego zadaniem jest pomoc w najczęstszych sprawach, z jakimi dzwonią klienci. Dzięki temu bank chce skrócić czas odbioru połączenia i przekierowania do właściwego konsultanta, który pomoże w bardziej skomplikowanych przypadkach.