Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

4G

Telefonia komórkowa czwartej generacji (4G) - standard telefonii komórkowej, następca 3G. Polega na przesyłaniu dźwięku i danych za pomocą komutacji pakietów opartej na IP. Posiada uproszczoną architekturę sieci szkieletowej oraz polepszoną przepływność w sieci radiowej w stosunku do poprzednich standardów. Polska jest czwartym krajem na świecie, gdzie uruchomiono transmisję w tym standardzie

Redakcja

4835 artykułow
CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od prawie 15 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.
Czytaj więcej

Ponad 3 mln zł kary dla Raiffeisen Bank od UOKiK-u

Raiffeisen Bank International dokonał bezprawnie jednostronnej zmiany umowy o kredyt hipoteczny w zakresie nowych numerów kont do spłaty i obsługi kredytów. W efekcie konsumenci byli zdezorientowani - nie wiedzieli, na który rachunek wpłacać pieniądze, co powodowało opóźnienia w spłacie rat, a w niektórych sytuacjach wszczęcie windykacji względem kredytobiorców. Prezes UOKiK nałożył na bank karę w wysokości ponad 3,1 mln zł.
Czytaj więcej

Problematyczne zwroty w e-commerce

Rosnąca liczba zwrotów w branży e-commerce to istotny problem nie tylko dla firm, ale także dla środowiska. Już 77 proc. internautów korzysta z zakupów online. Taka forma na stałe weszła do przyzwyczajeń zakupowych Polaków, którzy jako jeden z kluczowych warunków wyboru platformy wymieniają komfortowe warunki zwrotu i reklamacji. W jaki sposób można ograniczyć zjawisko zwrotów i włączyć się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, nie tracąc klientów?
Czytaj więcej

1 na 10 wie (i ma), reszta boi się…

Nowe badanie umiejętności cyfrowych przeprowadzone przez Salesforce pokazuje, że zdecydowana większość pracowników jest przekonanych, iż doświadczenie jest ważniejsze od kwalifikacji edukacyjnych czy przebiegu kariery. Większość decydentów (98%) jest zdania, że zatrudnienie na podstawie umiejętności przynosi korzyści biznesowe. Jednak tylko 1 na 10 respondentów twierdzi, że ma kwalifikacje w zakresie sztucznej inteligencji – która jest wymieniana jako jedna z najbardziej pożądanych rozwiązań cyfrowych.
Czytaj więcej

CX: zmiany zaczynaj od analizy potrzeb i oczekiwań klientów

Doświadczenia klientów związane z obsługą to jeden z kluczowych elementów budowania lojalności i pozytywnego wizerunku firmy. W związku z tym, organizacje coraz częściej zwracają uwagę na jakość obsługi klienta, która ma bezpośredni wpływ na poziom satysfakcji i zaangażowania klientów. Jednym z wyzwań w zakresie CX jest jednak zrozumienie, gdzie powinno się zaczynać wprowadzanie zmian, aby przyniosły one pozytywne efekty.
Czytaj więcej

PGE w trakcie wdrożenia obsługi klienta zgodnej ze standardami CSIRE

Konsorcjum A2 Customer Care sp. z o.o. i Atende S.A. od kwietnia 2022 r. realizuje na rzecz PGE Systemy, spółki z Grupy PGE, wdrożenie systemów CRM i Biling. Jego celem jest przygotowanie organizacji do nowoczesnej, wielokanałowej obsługi klientów oraz wymiany komunikatów rynkowych i danych w oparciu o standardy Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE), jednocześnie przyspieszając i usprawniając procesy obsługi i rozliczeń klientów. Po zakończeniu odbioru produktów analitycznych, rozpoczęła się kolejna faza realizacji projektu, czyli Wdrożenie pilotażowe systemów CRM i Billing wraz z migracją danych 5 milionów użytkowników.
Czytaj więcej

39% pracodawców podniesie wynagrodzenia w 2023 r.

Prawie połowa firm obawia się, że ich sytuacja w tym roku będzie gorsza niż w 2022. Wysoka inflacja oraz rosnące koszty prowadzenia działalności zmuszają przedsiębiorców przede wszystkim do rezygnacji z inwestycji w środki trwałe (27%). Jednak na aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej najbardziej tracą pracownicy – wynika z najnowszego „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service.
Czytaj więcej

Digital Human: czuły robot, który może zrewolucjonizować obsługę klienta

Na fali popularności ChatGPT w mediach pojawia się wiele treści wzbudzających strach przed AI lub budzących niechęć wobec technologii opartej o interfejs czatu. Opór klientów przed korzystaniem z konwersacyjnej sztucznej inteligencji może zniechęcić biznes do korzystania z niej. Istnieje jednak sposób na zbudowanie empatycznej relacji z konsumentem przy jednoczesnej automatyzacji procesów obsługi klienta. Oto digital human, czyli szansa na wyniesienie chatbotów do nowych standardów kontaktu z człowiekiem.
Czytaj więcej

Tylko 8 proc. Polaków zna bardzo dobrze prawa konsumenta

41 proc. Polaków ocenia swoją wiedzę z zakresu praw konsumenckich związanych z gwarancją, rękojmią czy terminami zwrotu towarów jako przeciętną, jedynie 8% jako bardzo dobrą. Ponad połowa z nas najczęściej korzysta z prawa do zwrotu zakupów internetowych w ciągu 14 dni, a podobny odsetek z prawa do reklamacji wadliwego towaru na podstawie gwarancji.