Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Widok 360

Widok 360 stopni na klienta to koncepcja polegająca na możliwości przeglądania i analizowania wszystkich danych, jakie posiadasz na temat każdego pojedynczego klienta w jednym miejscu.

Przy tak dużej ilości danych tworzonych i gromadzonych dla każdego z klientów, możliwość zebrania wszystkich źródeł w jednym miejscu daje Ci możliwość zapewnienia, że rozumiesz potrzeby, życzenia i obawy każdej osoby. W rzeczywistości jest to jednak bardziej skomplikowane.

Redakcja

4717 artykułow
CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od prawie 15 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.
Czytaj więcej

Voice CC z wyróżnieniem gospodarczym od Prezydenta Miasta Lublin

Outsourcingowe contact center Voice Contact Center otrzymało wyróżnienie w kategorii Innowacyjność za dynamiczny rozwój swojego lubelskiego oddziału, systematyczny wzrost zatrudnienia w obydwu lubelskich biurach oraz rozwijanie i wdrażanie zaawansowanych technologii automatyzujących i usprawniających obsługę klienta.
Czytaj więcej

Asmanta Call Center z zarzutami Prezesa UOKiK

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie przeciwko Asmanta Call Center oraz osobom zarządzającym tą spółką. Zarzuty dotyczą kontaktów telefonicznych bez wcześniejszej zgody konsumentów na telemarketing. Telemarketerzy mogli też wprowadzać konsumentów w błąd, znacznie zawyżając kwoty możliwych do pozyskania dotacji oraz nie przekazując istotnych informacji o warunkach ich pozyskania.
Czytaj więcej

Jesteśmy coraz mniej szczęśliwi w pracy

Wyniki 6. edycji badania „Szczęście w pracy Polaków”, które zostało przeprowadzone przez agencje Jobhouse i Great Digital, pokazują, że poziom zadowolenia Polaków z życia zawodowego… zmalał. W 2021 roku wynosił on 7,9 w 10-punktowej skali – dziś jest to 6,9. Co wpływa na to, jak oceniamy swoją pracę i jaką rolę odgrywają tu pracodawcy?
Czytaj więcej

Play z karą od UODO za naruszenie ochrony danych osobowych

UODO, stwierdzając naruszenie przepisów Prawa telekomunikacyjnego, polegające na niezawiadomieniu organu nadzorczego o naruszeniu danych osobowych w terminie 24 godzin od wykrycia naruszenia danych osobowych oraz braku niezwłocznego powiadomienia o naruszeniu danych osobowych abonenta, którego dotyczyło naruszenie, nałożył na P4 Sp. z o.o. karę pieniężną w wysokości 250 tys. złotych.
Czytaj więcej

PZU z nagrodami w International Customer Experience Awards 2022

PZU drugi rok z rzędu zdobył nagrody w międzynarodowym konkursie International Customer Experience Awards. W tym roku w kategoriach: „Zespół CX roku - B2C” (srebro) i „Najlepsza innowacja CX – przedsiębiorstwa pow. 5000 pracowników” (brąz). W finale znalazło się jeszcze jedno zgłoszenie PZU - w kategorii „Najlepsze Customer Experience w czasie kryzysu”.
Czytaj więcej

Oddziały PZU z certyfikatem jakości OK SENIOR

Oddziały Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jako pierwsze w branży ubezpieczeniowej w Polsce otrzymały międzynarodowy Certyfikat Znaku Jakości OK SENIOR. Oddziały PZU pomyślnie przeszły audyt w zakresie infrastruktury i świadczenia usług dla dojrzałych klientów i tym samym spełniły warunki przyznania certyfikatu.
Czytaj więcej

PKO Bank Polski nagrodzony w konkursie ECCCSA

PKO Bank Polski zajął trzecie miejsce w kategorii Best Crisis Management Approach w konkursie European Contact Center & Customer Service Awards. Jury doceniło polsko-ukraińską współpracę, której efektem było m.in. rozbudowanie zespołu ukraińskojęzycznych konsultantów w Contact Center banku.
Czytaj więcej

Polscy pracodawcy otwierają się na nowe kierunki rekrutacji

Polskie firmy najczęściej zatrudniają zdalnych pracowników mieszkających w Brazylii, Kanadzie, Indiach, Argentynie i Niemczech. Rekrutują przede wszystkim specjalistów z branży IT. Jak przedstawiają się najnowsze trendy w zatrudnianiu osób pracujących zdalnie w Polsce i na świecie? Deel, światowy lider cyfrowych rozwiązań dla HR, opublikował raport „State of Global Hiring 2022”
Czytaj więcej

Kiedy warto zorganizować promocję na Black Friday?

Koszty prowadzenia działalności i firmy rosną obecnie z każdym miesiącem. Firmy płacą więcej za utrzymanie biura, produkcji, logistykę, surowce i wynagrodzenia pracowników. Czy w takim momencie opłaca się im obniżać ceny na Black Friday za towary lub usługi, obniżać swoją marżę, a tym samym zyski? I jeszcze dodatkowo zwiększać wydatki na kreację i promocję?
Czytaj więcej

Sprzedaż detaliczna z nieznacznym wzrostem

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w październiku 2022 r. była wyższa niż przed rokiem o 0,7% (wobec wzrostu o 6,9% w październiku 2021 r.). W porównaniu z wrześniem 2022 r. notowano wzrost sprzedaży detalicznej o 0,3%. W okresie styczeń-październik 2022 r. sprzedaż wzrosła r/r o 6,0% (w 2021 r. wzrost o 7,4%).
Czytaj więcej

Totalizator Sportowy zadba o relacje z klientami

Totalizator Sportowy rozpoczął projekt, którego celem jest transformacja zarządzania relacjami z graczami między innymi lotto.pl. Wsparciem dla spółki w tym przedsięwzięciu będą technologie CRM firmy Salesforce – światowego lidera w systemach CRM - a wdrożeniem zajmie się certyfikowany partner Salesforce – Cloudity.
Czytaj więcej

Firmy działają wolno i dlatego mają problem z brakiem pracowników

Pomimo spowolnienia w gospodarce, aż 40% pracodawców ma problem z uzupełnieniem braków kadrowych. Wynika to z m.in. faktu, że Polska ma drugie, najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej. Oznacza to, że walka o pracownika zaostrza się, a pracodawcy w procesie rekrutacji powinni skontaktować się z kandydatem w czasie krótszym niż 24 godziny. W przeciwnym razie, pracownik będzie już niedostępny. Jak przy wykorzystaniu voicebotów i telefonów można skrócić czas kontaktu oraz zwiększyć skuteczność działań rekrutacyjnych nawet 20-krotnie?
Czytaj więcej

Trendy w kategorii Unified Communication na 2023 rok

Nagłe przyspieszenie procesu cyfryzacji, wprowadzenie nowych modeli pracy –hybrydowych i tych całkowicie zdalnych, czy potrzeba poszukiwania nowych talentów całkowicie przeorganizowały życie społeczeństwa, ale również strategie biznesów. Już wcześniej oczywiste było to, że Sztuczna Inteligencja (AI) odgrywa coraz większą rolę w codzienności, co znaczy, że też UC (Unified Communication) staje się bardziej zauważana i doceniana.
Czytaj więcej

Jakie są najlepsze produkty do włosów?

W dzisiejszych czasach na rynku jest tak wiele produktów do włosów, że może być trudno wiedzieć, które z nich są rzeczywiście warte swoich pieniędzy. Przy tak dużej ilości dostępnych opcji, łatwo jest dać się przytłoczyć i wybrać coś, co jest tanie lub popularne. Ale nie wszystkie produkty do włosów są stworzone tak samo.
Czytaj więcej

Rynek pracy nadal się kurczy

To nieprawda, że rośnie zatrudnienie i Polska to kraina miodem i mlekiem płynąca. Mimo zapewnień rządu rynek pracy nadal się kurczy. Świadczy o tym chociażby fakt, że pracodawcy w październiku opublikowali o 12 proc. mniej ogłoszeń o pracę w ujęciu r/r i o 10 proc. mniej w stosunku do września. Rośnie za to liczba poszukujących i liczby odpowiedzi na ogłoszenia. Tych ostatnich w minionym miesiącu było o 20 proc. więcej w ujęciu r/r.