Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

SPRZEDAŻ

294 artykułów

Jak dla człowieka paliwem jest woda i jedzenie, tak dla handlowców – sprzedaż. I o sprzedaży z wykorzystaniem kanałow zdalnych piszemy w tym dziale.

Czytaj więcej

Potrzeby klienta: rozpoznawać czy tworzyć?

W sprzedaży telefonicznej, jednym z kluczowych aspektów sukcesu jest zrozumienie "potrzeb klienta". Ale co to dokładnie oznacza, i czy sprzedawca powinien je tylko rozpoznawać, czy też wzbudzać w kliencie? Ten artykuł ma na celu dostarczenie młodym adeptom sprzedaży w contact center jasnego obrazu tego, jak należy podejść do potrzeb klienta.
Czytaj więcej

Trzy taktyki poprawiające doświadczenia klientów po zakupie

Ostatnio odnotowujemy powiększający się rozdźwięk między detalistami a klientami, zwłaszcza jeśli chodzi o doświadczenia po zakupie. W ostatnim badaniu okazało się, że zaledwie 18% liderów w branży detalicznej uważa, że doświadczenie po zakupie można znacząco poprawić, podczas gdy aż 80% konsumentów jest przeciwnego zdania.
Czytaj więcej

12 sposobów na optymalizację współczynnika konwersji w e-commerce

W coraz bardziej konkurencyjnym świecie zakupów cyfrowych istnieją zasady, które należy stosować, aby zachęcić klientów do kupowania produktów w e-sklepie. Procesy te koncentrują się wokół konwersji, która jest najważniejszym wskaźnikiem. Poznaj jej miary i zasady, a także 12 najważniejszych metod optymalizacji konwersji w handlu internetowym.
Czytaj więcej

Instagram nadal sprzedaje, ale TikTok depcze mu pięty

43 proc. Polaków kupuje na Instagramie – tak wynika z najnowszego badania agencji BrandLift (Raport BrandLift. Rola mediów społecznościowych w działalności influencerskiej). Ponadto Instagram znajduje się na podium najczęściej użytkowanych mediów społecznościowych w Polsce. Było tak zarówno przed wybuchem pandemii, jak i teraz – w postpandemicznej rzeczywistości. Na przestrzeni trzech lat podwoiła się liczba użytkowników, która regularnie korzysta z poleceń influencerów właśnie na Instagramie.
Czytaj więcej

Zrozumieć emocje klientów

Zrozumienie emocji klientów jest ważne, ponieważ emocje mogą mieć duży wpływ na to, jak ludzie postrzegają i doświadczają różnych rzeczy, w tym produktów i usług. Jeśli możesz zrozumieć emocje, które kierują klientami, będziesz mieć lepszy pogląd na to, co jest dla nich ważne i jakie potrzeby chcą zaspokoić. To z kolei może pomóc Ci lepiej dostosować swoje produkty lub usługi do potrzeb klientów i zapewnić im lepsze doświadczenie.
Czytaj więcej

Jak zidentyfikować bolączki klientów w procesie obsługi klienta?

Każdy, kto choć raz w życiu pracował przez chwilę z klientem, a już szczególnie na projektach sprzedażowych, doskonale wie, że nie telefonują oni z podziękowaniami, ale z problemami. To ich często małe i duże bolączki, które w swej masowości potrafią wpędzić konsultanta w depresję, sprawiają, że albo się na nie uodparniamy, albo eskalujemy je do granic możliwości – po czym wpadamy w rutynę dnia codziennego.
Czytaj więcej

Chcesz sprzedać więcej? Zaproponuj klientom kawę

Jak picie napojów kofeinowych wpływa na zachowania zakupowe? Czy klienci są skłonni do impulsywnych zakupów po spożyciu kawy, herbaty lub napojów gazowanych w sklepach detalicznych lub salonach samochodowych? Takie pytania postawiło sobie kilku amerykańskich naukowców m.in. z University of South Florid i Louisiana State University.
Czytaj więcej

Klienci nie chcą czekać w kolejkach dłużej niż 5 minut

Zapewnienie sprawnej obsługi staje się podstawowym wyzwaniem dla sklepów spożywczych w walce o klienta. Jak pokazuje najnowsze badanie firmy doradczej Bain & Company klienci nie chcą spędzać w kolejce do kasy dłużej niż pięć minut. Frustruje ich też sytuacja, gdy nie mogą szybko znaleźć osoby z personelu potrafiącej udzielić im fachowej porady – tu czas oczekiwania nie powinien przekraczać jednej minuty.
Czytaj więcej

Poszukiwanie informacji o produkcie staje się kluczowym elementem w procesie podejmowania decyzji konsumenckich

Firma konsultingowa Deloitte Digital prezentuje drugą edycję raportu CX Drivers dotyczącą analizy ścieżki zakupowej konsumenta w ujęciu międzynarodowym. Jak się okazuje, największą satysfakcję klienci czerpią z samego momentu dokonywania zakupów. Najniżej oceniają zaś pierwsze i ostatnie spotkanie z firmą – czyli poszukiwanie informacji oraz kontakt i ocenę współpracy.
Czytaj więcej

Czego nauczyła nas pandemia w sprzedaży przez telefon?

Ostatnie dwa lata były dla przedsiębiorców prawdziwym poligonem doświadczalnym, a pandemiczna rzeczywistość zmuszała ich do szybkiej adaptacji i stawiania czoła problemom, z którymi nigdy wcześniej nie mieli do czynienia. COVID-19 skutecznie przemodelował rynek i w ekspresowym tempie biznes w dużej mierze oparty na działaniach offline był zmuszony do szybkiej transformacji online.
Czytaj więcej

To co dalej z fotowoltaiką?

Już wkrótce w życie wejdą nowe przepisy dotyczące fotowoltaiki. Kiedy i co się zmieni? Cóż – mimo, że nowe przepisy nie są jeszcze znane, to rząd dał jasny sygnał co ulegnie zmianie. I jest pewne, że nie będą to zmiany kosmetyczne, a spore wyzwanie dla branży, która od dłuższego czasu przeżywa prawdziwy boom.