Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

CRM & ERP

49 artykułow
Czytaj więcej

ChatERP  od Comarch, czyli nowy wymiar wsparcia użytkownika

Comarch, polski producent systemów ERP, przedstawia nowe narzędzie – Comarch ChatERP to interaktywny asystent użytkownika działający na zasadach sztucznej inteligencji (AI). Innowacyjne rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnym wsparciu użytkowników, zarówno w codziennej pracy, jak i w pełni autonomicznych operacjach.
Czytaj więcej

Talkdesk z nagrodami Best of Awards

Talkdesk - platforma do obsługi centrów kontaktowych oparta na chmurze, otrzymała ostatnio znaczące wyróżnienie od TrustRadius, zaufanej platformy głosu klienta i analizy rynku. Zdobywając trzy prestiżowe nagrody Best of Awards w kategorii centrów kontaktowych na rok 2023, Talkdesk wyróżnił się w obszarach "Najlepsza Relacja", "Najlepsza Cena względem Jakości" oraz "Najlepszy Zestaw Funkcji".
Czytaj więcej

Genesys liderem w raporcie Omdia

W prestiżowym raporcie Omdia Universe Customer Engagement Platforms na lata 2023-24, Genesys, dostawca chmurowych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji do orkiestracji doświadczeń, został uznany za lidera. Firma zdobyła uznanie za swoją platformę Genesys Cloud CX, która oferuje zaawansowane możliwości w dziedzinie innowacji, sztucznej inteligencji i zarządzania ścieżką klienta.
Czytaj więcej

Trustpilot wprowadza nową integrację z Salesforce dla klientów w Australii

Trustpilot poinformował o uruchomieniu nowego narzędzia "Reviews for Salesforce by Trustpilot" na platformie Salesforce AppExchange w Australii i regionie Azji i Pacyfiku. Nowe rozwiązanie umożliwia firmom połączenie się z większą liczbą konsumentów na świecie, zapraszanie do wystawiania opinii, zarządzanie nimi oraz odpowiadanie na recenzje Trustpilot z jednej platformy.
Czytaj więcej

Zendesk romansuje z generatywną sztuczna inteligencją

Firma Zendesk, Inc. ogłosiła integrację swojej platformy z rozwiązaniami w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji dedykowanej obsłudze klienta i customer experience. Powstałe rozwiązania pozwalają firmom osiągnąć niemal natychmiastową wartość biznesową dzięki zwiększonej satysfakcji klientów, obniżonym kosztom i zwiększonej lojalności klientów.
Czytaj więcej

Diagnostyka S.A. wybrała rozwiązanie Salesforce

Diagnostyka, największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych, dołączyła do grupy użytkowników rozwiązań Salesforce, rozpoczynając w czerwcu br. eksploatację nowego systemu obsługi sprzedaży i zarządzania współpracą z Kontrahentami. Za wdrożenie odpowiadała firma Sii.
Czytaj więcej

Comarch największym krajowym dostawcą systemów ERP

Comarch potwierdził pozycję największego krajowego dostawcy oprogramowania ERP, a jego udział w rynku stale się umacnia, zwłaszcza w porównaniu z globalnymi graczami. W raporcie IDC „Poland Enterprise Application Software Market Analysis and 2022 Vendor Shares” firma zajęła drugie miejsce wśród dostawców systemów ERP, a pierwsze wśród polskich producentów.
Czytaj więcej

Salesforce wprowadza personalizację doświadczeń zakupowych opartą o AI

Salesforce wprowadza Marketing GPT i Commerce GPT – od teraz każda kampania i doświadczenie zakupowe może być spersonalizowane za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji. Innowacje wprowadzone w Marketing GPT i Commerce GPT połączą generatywną sztuczną inteligencję z zaufanymi danymi w czasie rzeczywistym, zmieniając sposób, w jaki firmy budują relacje ze swoimi klientami.
Czytaj więcej

PGE w trakcie wdrożenia obsługi klienta zgodnej ze standardami CSIRE

Konsorcjum A2 Customer Care sp. z o.o. i Atende S.A. od kwietnia 2022 r. realizuje na rzecz PGE Systemy, spółki z Grupy PGE, wdrożenie systemów CRM i Biling. Jego celem jest przygotowanie organizacji do nowoczesnej, wielokanałowej obsługi klientów oraz wymiany komunikatów rynkowych i danych w oparciu o standardy Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE), jednocześnie przyspieszając i usprawniając procesy obsługi i rozliczeń klientów. Po zakończeniu odbioru produktów analitycznych, rozpoczęła się kolejna faza realizacji projektu, czyli Wdrożenie pilotażowe systemów CRM i Billing wraz z migracją danych 5 milionów użytkowników.
Czytaj więcej

Totalizator Sportowy zadba o relacje z klientami

Totalizator Sportowy rozpoczął projekt, którego celem jest transformacja zarządzania relacjami z graczami między innymi lotto.pl. Wsparciem dla spółki w tym przedsięwzięciu będą technologie CRM firmy Salesforce – światowego lidera w systemach CRM - a wdrożeniem zajmie się certyfikowany partner Salesforce – Cloudity.