Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Wybrana kategoria

MOTYWACJA

79 artykułow

Jak motywować siebie i zespół? Jak osiągać wyniki? Jak skutecznie wpływać na motywację innych i wreszcie jaka motywacja jest najlepsza? O tym przeczytasz w poniższych artykułach.

Czytaj więcej

Jak motywować, by sprzedawali więcej?

Steve Jobs mawiał, że jedynym sposobem, by pracować naprawdę dobrze jest kochać to, co się robi. Jak jednak kochać coś, co z trudem nam przychodzi codziennie wykonywać? Jak pokochać klientów? Jak wreszcie czerpać motywację z tego, że ktoś ma władzę rzucenia słuchawką? Odpowiedź jest i prosta - i skomplikowana: należy się (lub kogoś, o czym za chwilę) motywować.
Czytaj więcej

Czy work-life-balance jest potrzebny telemarketerom?

To przewrotne pytanie stawia sobie wiele osób, gdy zderza się z realiami pracy telemarketera. Na wakacje, na krótko, nie na stałe… Tak postrzegany jest zawód pracownika call center. Dlaczego? Być może dlatego, że – szczególnie w outsourcingu – rotacja jest na zastraszająco wysokim poziomie. Outsourcing to 30-40 proc. odejść w ciągu miesiąca od zatrudnienia i kolejne 10 - 20 – w kolejnym miesiącu.
Czytaj więcej

Chcesz zwiększyć motywację pracowników call center? Siedem wskazówek, jak to zrobić

Im lepiej menedżer call center potrafi zadbać o komfort, motywację i dobrostan psychiczny swoich pracowników, tym lepsze są wyniki całego call center. Nie ma znaczenia, czy Twoje call center zajmuje się obsługą klienta, marketingiem, sprzedażą czy badaniami, jego działalność i efektywność są bezpośrednio uzależnione od samopoczucia psychicznego i tengingu pracowników.
Czytaj więcej

Jak połączenie CX i EX wpływa na sprzedaż, NPS i eNPS?

Chyba każdy manager jakości obsługi klienta, wie, jak ważne jest utrzymanie dobrego poziomu doświadczenia klienta (CX) i doświadczenia pracownika (EX) w organizacji. W dzisiejszych czasach klienci oczekują nie tylko dobrego produktu czy usługi, ale również wspaniałego doświadczenia związanego z obsługą i kontaktem z firmą. Dlatego, połączenie CX i EX ma bezpośredni wpływ na wyniki sprzedażowe, wskaźnik NPS oraz eNPS.
Czytaj więcej

Inteligentnie emocjonalni

Inteligencja emocjonalna to zdolność do rozpoznawania, rozumienia i regulowania własnych emocji oraz emocji innych ludzi (zobacz teoria inteligencji emocjonalnej wg. Mayera i Saloveya). Konsultanci obsługi klienta, którzy posiadają wysoki poziom inteligencji emocjonalnej, są w stanie lepiej rozumieć potrzeby klientów oraz reagować na ich emocje w sposób bardziej skuteczny i empatyczny.
Czytaj więcej

Jak bardziej zaangażować pracowników contact center do pracy?

Zaangażowanie pracowników jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces contact center. Pracownicy, którzy bardziej angażują się w swoją pracę, są bardziej skłonni do podejmowania działań na rzecz dobra firmy i klientów, co w oczywisty sposób przyczynia się do lepszej jakości obsługi i tym samym wyższej lojalności klientów.
Czytaj więcej

Feedback: wszystkim znany, a jednak niedoceniany

Feedback, czyli tzw. informacja zwrotna, to sformułowanie, które już dawno zagościło w biznesowym słowniku. Mimo pełnej świadomości jego znaczenia, nierzadko zdarza się, że wciąż jest udzielany pospiesznie, w emocjach i w niepełnej formie. Często mamy z nim do czynienia wyłącznie w sytuacji niedopełnienia obowiązków, nie wykorzystując przy tym jego potencjału.
Czytaj więcej

Carrotspot: wszystko jest nagrodą

Dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika, pracodawcy muszą prześcigać się w poszukiwaniu pomysłów mających na celu przyciągniecie do firm nowych osób, ale także zatrzymanie tych, które są już z organizacją związane. Kluczem do sukcesu jest właściwa motywacja pracowników, która przekłada się na ich zaangażowanie. W konsekwencji wpływa to nie tylko na poprawę retencji pracowników i ograniczenie rotacji, ale też na budowę pozytywnego wizerunku firmy i budowanie jej przewagi konkurencyjnej.
Czytaj więcej

A motywowali ich długo i szczęśliwie…

Stosowanie krótkotrwałej motywacji pracowników to duże wyzwanie dla kadry zarządzającej. Działania oparte na tego rodzaju motywacji skupiają się na stałym utrzymaniu niskiej rotacji pracowników, co pociąga za sobą często nadmierne koszty ponoszone przez firmę i dezorganizację pracy. Jak zatem uniknąć systemu kar i poprawić wydolność owych działań, jednocześnie wpływając na motywację długoterminową?
Czytaj więcej

Case studies: Pomiędzy grą a pracą

Czy platforma grywalizacyjna może zwiększyć wyniki sprzedażowe? Czy warto edukować pracowników na platformach, które przypominają grę? Czy pozwolić im grać w trakcie godzin pracy? Czy jeszcze ich za to nagradzać? To tylko przykładowe pytania nasuwające się przed wdrożeniem grywalizacji w swojej organizacji. A jak projekt ten przebiegł w Inter Cars – największej w Polsce firmie zajmującej się sprzedażą części samochodowych?
Czytaj więcej

3 postanowienia, które jako szef powinieneś podjąć

Są tacy, którzy postanowienia na nowy rok planują już od jesieni, a 1 stycznia jest dla nich tylko sygnałem do startu. Niektórym udaje się realizować je przez cały, kolejny rok, inni poddają się przed upływem miesiąca. Są też ludzie, którzy swoje cele noworoczne formułują w trakcie zabawy sylwestrowej, a kolejnego dnia szybko je odwołują, bo okazały się zbyt ambitne lub zupełnie nierealne. Bez względu na to, do której grupy należysz, warto pamiętać, że noworoczne postanowienia powinny być: możliwe do wykonania, potrzebne i korzystne, czyli zmieniające obecną sytuacje na lepsze.
Czytaj więcej

W jakie szkolenia w call center warto inwestować?

Branża contact center słynie z tego, że szkolenia są na stałe wpisane w jej funkcjonowanie. Pełnią istotną funkcję nie tylko na poziomie wiedzy produktowej, ale również na płaszczyźnie rozwoju nowych umiejętności pracowników. Jakie szkolenia są efektywne do tego stopnia, że warto inwestować w nie pieniądze firmy i czas swoich pracowników?
Czytaj więcej

Budowanie autorytetu szefa zespołu zacznij od siebie

Każdy nowo-upieczony manager boryka się z kilkoma problemami. Jeden ma problemy z tym jak zaakceptować siebie w nowej roli, inny - jak będą go od teraz postrzegać koledzy. Jeszcze inny zadaje sobie pytanie gdzie jest granica sympatii w relacji przełożony - podwładny. Dlatego opowiem Tobie historię Mariusza. Historię, którą pewnie i Ty sam doświadczyłeś na swojej skórze. Bo każdy z nas był tym nowo-upieczonym managerem.
Czytaj więcej

Corporate wellness – nowy trend w motywacji pracowników

Pracodawcy rozumieją zmiany, które zaszły na rynku i starają się skutecznie na nie odpowiadać. Według raportu „Benefity oczami pracowników”, realizowanego przez Pracuj.pl wynika, że już 69% badanych otrzymuje przynajmniej jeden benefit w swojej firmie. Wśród nich przedsiębiorstwa oferują opiekę medyczną, dofinansowanie szkoleń czy też karty sportowe. Jak zatem na tak konkurencyjnym rynku można się wyróżnić i zaoferować pracownikom coś co przyciągnie ich uwagę?