Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Manager call center dokonał oszustwa na kwotę 67 milionów

Amerykanin Jose Goyos, 37-letni mieszkaniec West Palm Beach (Floryda), został skazany przez federalną ławę przysięgłych za oszustwa na łączną kwotę 67 milionów dolarów. Poszkodowanym jest Medicare (odpowiednik polskiego NFZ). Contact center, którym kierował Goyos, wprowadzało w błąd lekarzy pacjentów Medicare, nakłaniając ich do zatwierdzania tysięcy kosztownych i medycznie nieuzasadnionych testów genetycznych na serce. Badania te nie były wykorzystywane w leczeniu osób, które je przeszły.

Goyos został uznany winnym oszustwa telekomunikacyjnego oraz prania brudnych pieniędzy podczas procesu w Fort Pierce. W sumie postawiono mu sześć zarzutów. Teraz grozi mu kara do 20 lat więzienia za pierwszy zarzut i 10 lat za drugi. Goyos już został uniewinniony od zarzutu spisku w celu oszustwa zdrowotnego oraz trzech innych. Wyrok zostanie ogłoszony 21 grudnia.

Według dokumentów sądowych, w okresie od czerwca 2020 r. do lipca 2021 r. Goyos kierował centrum obsługi klienta w Boca Raton, zatrudniającym od 50 do 70 osób, które prowadziło wprowadzającą w błąd kampanię telemarketingową. Kampania ta była prowadzona na początku pandemii COVID-19, kiedy władze federalne ułatwiły pacjentom korzystanie z telemedycyny.

Departament Sprawiedliwości USA poinformował w poniedziałek, że Goyos nakazywał telemarketerom informowanie lekarzy, że pacjenci prosili o testy genetyczne w związku z uzasadnionymi przesłankami, które miały wskazywać na potrzebę ich wykorzystania. Oczywiście były one nieprawdziwe.

Departament Sprawiedliwości dodał, że Goyos i jego wspólnicy wysyłali te fałszywe roszczenia do Medicare. Amerykański fundusz zdrowia zapłacił za nie ponad 52 miliony dolarów.

Do tej pory 20 innych oskarżonych przyznało się do różnych zarzutów, w tym liderzy tego oszustwa – Daniel M. Carver, Thomas Dougherty i John Paul Gosney Jr. – którzy również mają usłyszeć swoje wyroki w grudniu br.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy