ChatGPT z łatwiejszym dostępem, koniec wymogu rejestracji

Open AI (twórca popularnego chatbota) ogłosił, iż od poniedziałku zniesiona zostaje konieczność rejestracji do usługi.
Freepik

Open AI ma za sobą bardzo dynamiczny okres, z jednej strony opracował kolejne technologie, których boi się wprowadzać na rynek (tak jak klonowanie głosu). Z drugiej strony stale się rozwija, a popularność sztucznej inteligencji rośnie z dnia na dzień. Jednak musimy pamiętać, że pierwotnie Open AI i jego słynny ChatGPT[1] miał służyć przede wszystkim “dobru powszechnemu”. Miał on funkcjonować o charakterze publicznym, rozwojowym, a nie zaś zarobkowym. Z czasem jednak jego popularność przełożyła się na komercjalizację, o co toczył się m.in. spór między Elonem Muskiem a Open AI, o czym pisaliśmy tutaj. Teraz jednak Open AI ogłosiło, że powraca do swojej pierwotnej misji i udostępnia czatbota bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

ChatGPT w wersji 3.5 bez dostępu do internetu i bez konieczności rejestracji

Ułatwienie na ten moment wyłącznie dotyczy tej najbardziej powszechnej i bezpłatnej wersji 3.5, w której nie musimy już podawać swoich danych do logowania. Posiada ona informację (jak podaje sam chatbot), które pochodzą najpóźniej ze stycznia 2022 roku. Oznacza to, że wachlarz zastosowań jest i tak mocno ograniczony dla przeciętnego użytkownika. Ci bardziej wymagający muszą już spróbować swoich możliwości z Chat’emGPT w wersji 4.0, która nie jest jednak darmowa.

Co ma wspólnego to ułatwienie i Elon Musk?

Jak słusznie zauważa serwis Reuters: “Posunięcie to nastąpiło około miesiąca po tym, jak miliarder Elon Musk pozwał OpenAI i jej dyrektora generalnego, Sama Altmana, mówiąc, że porzucili pierwotną misję startupu, aby rozwijać sztuczną inteligencję z korzyścią dla ludzkości, a nie dla zysku“. Więc z jednej strony liberalizacja korzystania z chatbot’a może mieć pokłosie ostatniej medialnej nagonki. Z drugiej jednak nie zapominajmy, że powinno to zwiększyć liczbę użytkowników, których dane wprowadzane pozwolą rozwinąć przyszłe wersje ChatGPT.

Słownik
1. ChatGPT. to duża sieć neuronowa, która jest modelem językowym opartym na architekturze GPT-3.5 i jest wykorzystywana do generowania odpowiedzi…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *