Stability AI ogłasza nowy potężny model generatora obrazów

Nowa technologia od firmy Stability AI ma być poważnym konkurentem dla Sora i Gemini. Producent zapewnia, że zmiecie je ona z rynku!

Stable Diffusion 3 ma być już niedługo najpotężniejszym modelem AI generującym obrazy. Narzędzie ma opierać się na zupełnie nowej architekturze i ma działać na różnorodnym sprzęcie.

Postrach dla innych AI

SD3 w ramach swojej architektury ma wykorzystywać “transformator dyfuzyjny”, nowoczesną technikę, którą posiada także Sora. Narzędzie ma również korzystać z “dopasowywania przepływu”, które ma poprawiać jakość wygenerowanych obrazów, bez zbytniego obciążania urządzenia.

Zestaw modeli ma obejmować od 800 milionów do 8 miliardów parametrów i ma być przeznaczony dla większości sprzętów. Przede wszystkim narzędzie nie będzie ograniczone do interfejsu API, jednakże nadal będzie potrzebowało korzystać z dosyć silnego procesora graficznego. Na portalu X szef firmy Emad Mostaque, również zauważa, że model będzie, w stanie, obsługiwać multimodalność oraz wprowadzać i generować wideo.

Firma w krótkim komunikacie na temat technologii również wspomina o zabezpieczeniach, jakie zostaną zastosowane w modelu.

Podjęliśmy i nadal podejmujemy rozsądne kroki, aby zapobiec niewłaściwemu wykorzystaniu Stable Diffusion 3 przez złych aktorów. Bezpieczeństwo zaczyna się w momencie rozpoczęcia szkolenia naszego modelu i trwa przez cały okres testowania, oceny i wdrażania. W ramach przygotowań do tej wczesnej wersji zapoznawczej wprowadziliśmy liczne zabezpieczenia. – oświadcza firma.

REKLAMA

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *