Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

OpenAI planuje fuzję z Anthropic?

OpenAI po zwolnieniu Sama Altmana podejmuje się różnorakich działań biznesowych. Jedną z nich ma być fuzja z konkurencyjnym start-upem Anthropic, którego założyciele byli kiedyś współtwórcami ChatGPT.

Według Reuters w dniu, wczorajszym (20 listopada) miało dojść do rozmów pomiędzy OpenAI a firmą Anthropic. Twórcy chatGPT[1] zwrócili się do dyrektora generalnego konkurencyjnego start-upu w sprawie fuzji i przejęcie przez niego funkcji po Altmanie.

Anthropic silny konkurent na rynku…

Firma Anthropic to szybko rozwijający się start-up, którego tworzą byli dyrektorzy OpenAI. Przedsiębiorstwo jest na celowniku dużych graczy. Jeszcze niedawno Amazone i Google pompowało potężne pieniądze w młody start-up, który w marcu osiągnął wartość rynkową 4 miliardów dolarów. Dzisiaj macierzyste OpenAI daje furtkę powrotu pracownikom konkurencji na wysokie stanowiska. Czy to się uda?

Dario Amodei, dyrektor generalny Anthropic mówi wymowne NIE. W najbliższym czasie planuje on rozwój swojego flagowego produktu Claude 2 oraz wprowadzenie na rynek Cloude-Next.

OpenAI natomiast będzie musiało się pocieszyć Emmetem Shear na stanowisku tymczasowego szefa. Były dyrektor generalny Twitcha zgodził się objąć tę funkcję.

Słownik
1. chatGPT. to duża sieć neuronowa, która jest modelem językowym opartym na architekturze GPT-3.5 i jest wykorzystywana do generowania odpowiedzi…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy