37 polskich firm w Deloitte EMEA Fast 500

37 polskich firm w rankingu najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Deloitte EMEA Fast 500

Tegoroczne zestawienie zostało zdominowane przez producentów oprogramowania, którzy zajęli aż 235 z 500 miejsc, co stanowi 47% wszystkich firm w rankingu.

Metacore Games Oy – lider rankingu

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajął fiński producent gier komputerowych Metacore Games Oy, który osiągnął imponujący wzrost przychodów na poziomie 89 319% w latach 2019-2022. Firma ta z powodzeniem wprowadza innowacje w branży gier komputerowych, co przyczyniło się do jej spektakularnego sukcesu.

Polskie firmy na liście

Wśród polskich firm najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo, zajmując 48. miejsce. Warto również zauważyć obecność innych polskich firm, takich jak Worksmile, producent mebli noo.ma oraz Bin-e, producent inteligentnych urządzeń na odpady. Łącznie w rankingu znalazło się 37 polskich firm, co świadczy o rosnącym potencjale polskiego sektora technologicznego.

Dominacja branży oprogramowania

Ranking Deloitte EMEA Fast 500 pokazuje, że branża oprogramowania jest najszybciej rozwijającym się sektorem, co potwierdza 235 firm z tej kategorii w zestawieniu. Największe średnie wskaźniki wzrostu przychodów odnotowały jednak firmy z branży mediów i rozrywki (3 225%) oraz fintechy (3 202%).

Różnorodność sektorów

Zestawienie obejmuje firmy z różnych sektorów technologicznych, w tym komunikacji, fintech, produkcji sprzętu komputerowego, opieki zdrowotnej i nauk przyrodniczych, handlu cyfrowego, technologii środowiskowych, energetycznych, mediów i rozrywki oraz oprogramowania. Średni procentowy wzrost przychodów firm uwzględnionych w rankingu wyniósł aż 1 931%.

Jubileuszowa edycja Fast 50

Od 1 czerwca trwa jubileuszowa, 25. edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Program ten jest otwarty dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych z dziewiętnastu państw Europy Środkowej, które istnieją od co najmniej czterech lat. Wyróżnienia przewidziano także dla podmiotów działających krócej (założonych po 2020 roku) oraz firm dbających o korzystny wpływ na środowisko, biznes i społeczeństwo (kategoria Impact Stars).

Współpraca z Google Cloud

Po raz trzeci regionalnym partnerem wydarzenia jest Google Cloud, który we współpracy z Deloitte wyróżni firmy tworzące unikalne, skalowalne rozwiązania technologiczne w ramach kategorii CE Tech Rocketship!. Zgłoszenia do rankingu zbierane są do 31 sierpnia, a uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 14 listopada br.

Ranking Deloitte EMEA Fast 500 jest barometrem innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie, pokazując, jak dynamiczny jest sektor technologiczny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Obecność 37 polskich firm w zestawieniu podkreśla, że polski rynek technologiczny ma ogromny potencjał i jest gotowy konkurować na najwyższym poziomie.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *