LinkedIn z nowymi funkcjami wyszukiwania ofert pracy

Serwis społecznościowy Linkedln wprowadza poważne zmiany w kwestii wyszukiwania ofert pracy. Co portal zaoferuje nam nowego?

LinkedIn ogłosił w środę, że wprowadza nowe narzędzia do wyszukiwania ofert pracy. Rozwiązania przede wszystkim mają zaoszczędzić nasz czas i poszerzyć nasze możliwości na rynku pracy.

Co nowego na LinkedIn?

Serwis społecznościowy zapowiedział udostępnienie nowej funkcji o nazwie “Zbiory ofert pracy”, umożliwia ona przeglądanie kolekcji ofert pracy z różnych branż. Platforma również uruchomi nową zakładkę “Preferencje” w ramach której będziemy mogli dostosowywać preferowane przez nas oferty pracy i zarządzać nimi.

Aby skorzystać z funkcji zbiorów pracy, należy odwiedzić zakładkę oferty pracy na LinkedIn. Następnie należy kliknąć opcję “Eksploruj za pomocą kolekcji zadań”. Dzięki tej funkcji uzyskamy dostęp do przeglądania dowolnych zbirów ofert pracy z różnych branż lub form współpracy. Możemy także wybrać oferty tylko i wyłącznie dużych lub małych przedsiębiorstw. Opcji w ustawieniach jest dużo!

Nowa zakładka preferencje natomiast umożliwi nam zarządzanie swoim preferencjami w jednym miejscu. Możemy w niej personalizować m.in. rodzaj zatrudnienia, lokalizację czy płacę minimalną. Znajdziemy ją u góry zakładki oferty pracy w aplikacji mobilnej oraz po lewej stronie na urządzeniach stacjonarnych. Gdy już ustawimy preferencje, które nas interesują, to będą one nam się podświetlały na zielono w danej ofercie pracy. Dzięki czemu będziemy mogli określić czy jest ona adekwatna z naszymi ideałami. 

Serwis wprowadzi również nowy przycisk “Jestem zainteresowany”. Pozwala on na wyrażenie zainteresowania pracą w danej firmie, bez konieczności aplikowania. Dzięki takiej opcji, rekruterzy, będą uzyskiwali wgląd do naszego profilu na LinkedIn, a to zwiększy nasze szanse na otrzymanie wymarzonej pracy.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *