Najważniejsze informacje na temat AI w tygodniu (11.12 – 17.12)

Bardzo aktywny pod względem wdrażania nowych technologii, był poprzedni tydzień. OpenAI podpisało przyszłościową umowę z Axel Springer, Tomasz Gawron został Head of AI w XTB, a Putin spotkał się z samym sobą.

Każdy tydzień przynosi nam coś nowego. Dzięki nowoczesnym technologią możemy mieć natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji oraz usprawniać nasze firmy i przepływy pracy. Poprzedni tydzień był niezwykle ważny dla Polski w szczególności, bo niesamowity Tomasz Gawron został Head of AI w jednym z najszybciej rozwijających się fintechów na świecie.

Jak to Putin zadzwonił do Putina

Podczas konferencji prasowej, na której występował Władimir Putin, zadzwonił niespodziewany gość. Na ekranie pojawił się “student z Petersburga” wyglądający tak samo, jak “prezydent” Rosji. Sobowtór dyktatora zapytał go o spostrzeżenia względem AI i o to ile posiada on swoich sobowtórów. Putin nie odpowiedział jednoznacznie na zadane pytanie.

Tomasz Gawron w XTB na stanowisku Head of AI

Międzynarodowy fintech XTB uczynił doktora politechniki Poznańskiej Tomasza Gawrona swoim Head of AI. Polak na nowym stanowisku ma zająć się tworzeniem nowego zespołu od sztucznej inteligencji i opracowywać nowe rozwiązania dla produktów i usług XTB.

Japoński Rakuten tworzy nową AI

Hiroshi Mikitani szef japońskiego Rakuten, zapowiedział, że jego firma pracuje nad nową sztuczną inteligencją. Przedsiębiorstwo jest światowym potentatem w branży e-commerce i prowadzi swoje interesy w obszarze bankowości, telekomunikacji i handlu.

Axel Springer podejmuje współpracę z OpenAI

Międzynarodowy wydawca wiadomości Axel Springer podpisał ostatnio umowę z OpenAI. Porozumienie ma zapewnić możliwość dostarczania użytkownikom streszczeń artykułów Axel Springer przez ChatGPT[1]. Warunki są naprawdę bardzo korzystne, a sam chatbot ma je realizować od pierwszego kwartału 2024 roku.

REKLAMA

Intel z prezentacją nowych produktów podczas AI Everywhere

Intel w poprzednim tygodniu pokazał światu nowe procesory Intel Core Ultra i Xeon 5, które mają opierać się na technologii sztucznej inteligencji.

Słownik
1. ChatGPT. to duża sieć neuronowa, która jest modelem językowym opartym na architekturze GPT-3.5 i jest wykorzystywana do generowania odpowiedzi…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *