Jak to Putin zadzwonił do Putina

Dyktator Federacji Rosyjskiej stanął po raz pierwszy oko w oko ze swoim sobowtórem, wygenerowanym przez sztuczną inteligencję. Są to tylko niewinne żarty śmieszka z Rosji, a może sprytnie przemyślana akcja promocyjna nowego AI?

Wczoraj, 14 grudnia na corocznej konferencji prasowej Putina, do “prezydenta” Rosji, zadzwonił nie kto inny jak Władimir Putin. Następnie zdarzyła się chwila konsternacji, po której okazało się, że kopia dyktatora, to postać wygenerowana przez sztuczną inteligencję.

Putin odpowiada swojemu sobowtórowi AI.

Putin i student z Petersburga

Wygenerowana AI przy okazji rozmowy zapytała go, co sądzi na temat AI i czy ma dużo sobowtórów. Dyktator nie odpowiedział wprost na pytanie: 

AI: Władimir Władimirowicz, witam, jestem studentem państwowego uniwersytetu w Petersburgu. Chcę zapytać, czy to prawda, że ​​masz dużo sobowtórów? A także: Jak postrzegasz niebezpieczeństwa, jakie sztuczna inteligencja i sieci neuronowe wnoszą do naszego życia?

Putin: Widzę, że możesz być podobny do mnie i mówić moim głosem. Jednak przemyślałem to i zdecydowałem, że tylko jedna osoba musi być taka jak ja i mówić moim głosem i to będę ja. Nawiasem mówiąc, to mój pierwszy sobowtór.

Czy to wszystko do dobrze zrobiona promocja?

Nie ma na to rzetelnej odpowiedzi. Natomiast jak podawałem ponad 2 tygodnie temu, Putin podpisał dekret o nowej narodowej strategii rozwoju sztucznej inteligencji i przygotowuje Rosję do konkretniejszego wejścia na rynek AI. Być może to krótkie wystąpienie, ma drugie dno i jest ukrytą zapowiedzią nowej AI, które pojawi się w 2024 roku…

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *