Windows 12 z rozwiązaniami AI prawdopodobnie w czerwcu 2024…

Microsoft jak z najnowszych doniesień wynika, szykuje się do premiery Windowsa 12. Nowy system ma przynieść użytkownikom lepszy komfort z użytkowania i powiew świeżości w postaci nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji.

Jak podają liczne przecieki, Windows 12 ma zadebiutować w czerwcu 2024 roku. Mówi o tym m.in. tajwańskie CTEE, a także dyrektor generalny firmy Acer. Są to na razie jednak tylko spekulacje.

Windows 12 z nowymi funkcjami!

Nowy system od Microsoft ma być istną perełką technologiczną. Jakiś czas temu przypadkowo dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella zaprezentował jego makietę podczas przemówienia w trakcie Microsoft Ignite. System na pierwszy rzut oka wyróżnia się nowym pływającym paskiem zadań, a także odświeżonymi ikonami systemowymi.

Pojawić się ma również, nowy ekran blokady oraz interfejs logowania się do systemu operacyjnego. Dostaniemy także nowe centrum powiadomień, które będzie miało funkcję ich grupowania. System operacyjny przyniesie także większą swobodę w zakresie przypinania widżetów do Pulpitu. Na użytkowników czeka również nowa funkcja tworzenia tapet.

Wizualizacja systemu Windows 12

Na nowym systemie ma pojawić się również CorePC. Oznacza to, że Windows 12 może okazać się systemem modularnym. Dzięki funkcji CorePC będziemy mieli możliwość tworzenia nowych edycji systemu Windows. Funkcja ma dostarczać błyskawicznych aktualizacji i gwarantować solidne zabezpieczenia systemowe. System operacyjny ma mieć zbliżone wymagania do swojego poprzednika.

Obecnie nie wiadomo nic więcej poza szczątkowymi informacjami. Być może o oficjalną zapowiedź systemu operacyjnego Microsfot pokusi się na targach CES 2024, które odbędą się w terminie 9-12 stycznia.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *