Fr8Labs digitalizuje azjatycki przemysł logistyczny

Rynek transportu w zachodnich mocarstwach jest już mocno rozwinięty. Niestety spedytorzy pochodzący z Azji dopiero zaczynają wchodzić w proces cyfryzacji. Pomoże im w tym start-up Fr8Labs.

Fr8Labs start-up działający na terenie południowo-wschodniej Azji ogłosił dzisiaj, że zebrał 1,5 miliona dolarów, które przeznaczy na digitalizację azjatyckiego transportu. Start-up posiada 50 klientów prowadzących swoją działalność w: Singapurze, Malezji, Indonezji, Tajwanie, a także w Australii.

Start-up został założony w 2022 roku przez dwóch innowatorów: Glenna Lai i Felixa Lu; którego rodzina pracuje w branży spedycyjnej. Lai po wielu latach pracy w branży logistycznej zauważył, że na zachodzie łańcuchy dostaw są powiązane ze sobą cyfrowo, w przeciwieństwie do rynków azjatyckich.

Glenna Lai nowym wizjonerem w Azji

Współzałożyciel start-upu twierdzi, że luka technologiczna w azjatyckiej branży spedycyjnej bierze się z dużego rozdrobnienia rynku. Azjatyccy spedytorzy to także głównie małe lub średnie przedsiębiorstwa, nieposiadające scentralizowanej władzy. Uniemożliwia im to wprowadzanie nowych praktyk i innowacji. Lai mówi również że cyfrowe systemy logistyczne nie sprawdzają się w Azji ze względu na inną politykę księgową i celną.

Ten kontrast zainspirował mnie do zastanowienia się, w jaki sposób moglibyśmy ulepszyć branżę spedycyjną w Azji. Zaprosiłem Feliksa i kilku byłych kolegów do burzy mózgów na temat rozwiązań. Zdaliśmy sobie sprawę, że kluczowe było wykorzystanie silnych sieci, wiedzy specjalistycznej i relacji azjatyckich spedytorów, a nie ich zakłócanie. – mówi Glenna Lai.

  Fr8Labs z innowacyjnymi rozwiązaniami dla spedytorów. 

  Start-up w swoim oprogramowaniu dla spedytorów zapewnia kompletny system spedytorski, dzięki któremu można prowadzić operację wysyłkowe, rezerwację, czy też wystawiać faktury. Narzędzie umożliwia również prowadzenie kompleksowej księgowości w chmurze. Oprogramowanie ma wbudowany generator dokumentów, dzięki któremu spedytorzy mają wszelkie wzory dokumentacji pod ręką. Urządzenie pozwala także zintegrować swoją skrzynkę mailową, a także posiada wirtualnego asystenta, który automatyzuje wszelkie procesy. W przyszłości Fr8bot ma uzyskać aktualizację wprowadzającą generatywną AI.

  Głównym celem start-upu jest przekształcenie swojej platformy w pełni integrowany i otwarty ekosystem.

  Pomyśl o Androidzie lub Apple i o tym, jak dobrze każde z ich urządzeń jest zintegrowane z ekosystemem. Chcemy zapewnić spedytorom bezproblemową obsługę, a następnie stworzyć na jej podstawie więcej usług o wartości dodanej. – mówi Lai.

  Add a comment

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *