Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Brytyjska AI – stawia swoje pierwsze kroki jako negocjator

Jeśli spierasz się ze swoim sąsiadem w kwestii wysokości płotu, to nie przejmuj się. Dzięki nowym technologiom to już nie długo sztuczna inteligencja wynegocjuje za ciebie korzystne warunki bez konieczności spotykania się z sąsiadem.

Brytyjska firma Luminance już od jakiegoś czasu przygotowuje się do wejścia na rynek z w pełni zautomatyzowanym AI do negocjacji. Luminance Autopilot to przyszłość, która ma wyręczyć prawników ze żmudnego przeglądania umów.

Dwa laptopy, jedna umowa!

Na specjalnej demonstracji w siedzibie londyńskiej firmy przedstawiono działanie AI. Dwa laptopy korzystające z Autopilota już po chwili zaczęły prowadzić ze sobą prawniczy dialog. Laptop Harry’ego Borovicka głównego radcy prawnego Luminance otrzymuje wiadomość e-mail z załączoną umową NDA. Następnie autopilot przegląda umowę i zaczyna wprowadzać do niej stosowne poprawki. Przesyłana jest poprawiona umowa do drugiego laptopa, który też zmienia parę przepisów. Po mniej więcej kilku minutach AI dochodzą do konsensusu przy wersji 4 umowy i wysyłają ją do usługi internetowej Docusign, umożliwiającej jej podpisanie.

AI negocjatorem przyszłości…

Technologię wirtualnego negocjatora oparto na modelu językowym (LLM). Narzędzia Luminance Autopilot również przeszły przeszkolone z legislacji przy użyciu ponad 150 milionów dokumentów prawnych. Dodatkowo AI może ułatwić zadanie prawnikom, oznaczając kolorami poszczególne klauzule. Warunki dopuszczalne w umowie oznacza kolorem – zielonym, niedopuszczalne – czerwonym, a niestandardowe – bursztynowym. Sztuczna inteligencja może także przeredagować poszczególne klauzule na podstawie informacji, które nasza firma uzgodniła w przeszłości.

Prawnicy już żyją w strachu!?

Czy prawnicy przestaną być potrzebni? Connagh McCormick główny radca prawny w Prosapient uspokaja. – Jednym z powodów, dla których ludzie zwracają się do prawników, jest zaufanie. O wiele trudniej jest pociągnąć do odpowiedzialności sztuczną inteligencję niż osobę. Sztuczna inteligencja oznacza, że czas prawnika będzie spędzany na robieniu czegoś ciekawszego i cenniejszego – zaznacza.

Beta testy wirtualnego negocjatora od firmy Luminance mają ruszyć już w przyszłym miesiącu. Do szerszego użytku będzie on dostępny w 2024 roku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Kolejna migracja do chmury to efekt ewolucji technologii

Colt Technology Services zbadał plany przedsiębiorstw dotyczące następnej fali wdrożeń najnowszej technologii. Zdaniem ekspertów firmy, apetyt na nowe technologie będzie napędzał projekty także po ustąpieniu COVID-19, widoczny jest bowiem głód nowych rozwiązań technologicznych - 54 procent respondentów podaje „ewolucję technologii” jako kluczowy czynnik umożliwiający realizację ich planów.