Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

AI nie zabierze Ci pracy! Podniesie tylko jej efektywność…

Dużo mówi się obecnie o tym, że sztuczna inteligencja przejmie wiele zawodów i pozbawi ludzi pracy. Nic bardziej mylnego! Naprzeciw takiej narracji postanowił wyjść Izraelski potentat. Marka Fiverr za pomocą swojej nowej kampanii “Power of Humanity” stara się zmienić obraz AI w świadomości pracowników. Czy to się jej uda!?

Fiverr to prężnie rozwijający się Izraelski międzynarodowy rynek internetowy. Platforma oparta jest na schemacie łączenia freelancerów z firmami lub osobami szukającymi zatrudnienia. Kluczowym zagadnieniem dla firmy jest godna praca dla człowieka i rozwijanie jego talentów. Z myślą właśnie o ludziach i AI powstała kampania reklamowa “Power of Humanity”.

Główną ideą kampanii reklamowej jest przesłanie, że aby sztuczna inteligencja mogła sprawnie działać, to nadal potrzebuje do pomocy człowieka. Fiverr kreśli narracje wzajemnej symbiozy pomiędzy człowiekiem a AI w biznesie. Sztuczna inteligencja pomimo wszelkich możliwości i funkcji nadal nie posiada ludzkiej kreatywności i myślenia abstrakcyjnego. Dlatego, nadrzędność człowieka w procesie pracy jest dla Fiverr wartością fundamentalną.

Reklama dźwignią standaryzacji AI…

Kampania “Power of Humanity” składa się z 60-sekundowej reklamy i materiałów zawierających elementy OHH. W niniejszych przekazach Fiverr posługuje się hasłem przewodnim “AI zabrała mi pracę. Do następnego poziomu”, jest to swoista gra językowa, skutecznie oddająca idee firmy. Natomiast, krótki filmik przedstawia nam dwie sztuczne inteligencje dyskutujące nad niezwykłością cech ludzkich. Materiał zabiera widzów w podróż przez egzystencje człowieka, ukazując piękne i emocjonalne momenty z życia każdego z nas. Podkreśla również pomysłowość człowieka i jego nadrzędność względem AI.

Fiverr kreśli pokojową przyszłość pomiędzy AI a człowiekiem…

Marka Fiverr wszelkich sceptyków jej kampanii uspokaja. Poza ładnie nakreślonym marketingiem Izraelski potentat przeprowadził również badania na 500 firmach w USA. Wynika z nich, że około 90% przedsiębiorstw korzysta z usług freelancerów do realizacji projektów z wykorzystaniem generatywnej AI. Dane pokazują, że zdecydowana większość firm wykorzystuje pełen potencjał sztucznej inteligencji, ale uwzględnia w nim też udział ludzkiej kreatywności i talentu.

Technoptymiści…

Kampania reklamowa “Power of Humanity” to tylko kolejne ogniwo w łańcuchu działań Fiverr. Firma już od stycznia 2023 roku wdrożyła kilka głośnych inicjatyw. Utworzyła dedykowane centrum treści AI, a także udostępniła narzędzie “Fiverr Neo”, które jeszcze bardziej usprawni usługi firmy. Izraelski potentat jak widać, dumnie patrzy w przyszłość, o czym mogą świadczyć słowa Gali Arnon, dyrektor ds. marketingu Fiverr:

„W Fiverr jesteśmy technooptymistami. Jako globalna platforma oparta na ludzkich talentach wykorzystujemy możliwości sztucznej inteligencji, aby pobudzić kreatywność, zwiększyć produkcję i usprawnić przepływ pracy. Wspaniale było widzieć, jak nasza społeczność przyjęła sztuczną inteligencję, od firm wykorzystujących wykwalifikowanych niezależnych specjalistów do wdrażania sztucznej inteligencji w swoim przepływie pracy i produktach, po niezależnych talentów korzystających z tej technologii, aby być bardziej wydajnym lub dostosowywać swoje umiejętności, aby sprostać wymaganiom firm.”

“Nasza nowa wielokanałowa kampania celebruje możliwości, jakie oferuje ta technologia, ale także podkreśla najważniejszy element sukcesu – ludzki talent. To uhonorowanie tej niesamowitej ewolucji technologicznej i jednoczesne świętowanie źródła prawdziwej inspiracji – ludzi.”

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy