Amazon wprowadza Rufusa – asystenta zakupowego AI

Firma Jeffa Bezosa, również kroczy ścieżką wytyczoną przez sztuczną inteligencję. Amazon dzisiaj ogłosił, że do swojej aplikacji mobilnej wprowadza asystenta zakupowego o nazwie “Rufus”.

“Rufus” to inteligentne narzędzie od Amazon, które będzie pozwalało nam na lepsze zarządzanie naszymi produktami zakupowymi w aplikacji mobilnej. Jak prezentuje się sztuczna inteligencja w praktyce? Dowiecie się o tym z tego artykułu.

Asystent zakupowy został przeszkolony w zakresie katalogu produktów Amazon i treści z Internetu. Narzędzie będzie pozwalało na wyszukiwaniu produktów, ich porównywaniu, bądź też uzyskiwaniu dla nich rekomendacji. Dodatkowo “Rufus”, będzie mógł odpowiadać na nasze wszelkie pytania dotyczące preferencji zakupowych, dzięki czemu wzrośnie nasz komfort.

Zakupowe LLM od Amazon

Światowy gigant podkreśla, że “Rufus” został oparty na nowym wewnętrznym systemie LLM specjalizującym się w zakupach. Dzięki czemu nasze doświadczenie zakupowe ma być unikatowe. Przykładowo możemy zapytać Rufusa: “Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów do biegania” lub “Czego potrzeba do zabawy na dworze w zimne dni”. Następnie Rufus przeanalizuje nasze pytania i na nie szczegółowo odpowie. Sztuczna inteligencja może również porównywać produkty i wybierać te dla nas najkorzystniejsze.

Beta testy tylko w USA 

Narzędzie od dzisiaj jest już dostępne do beta testów dla wybranych klientów w USA. Można go uruchomić za pośrednictwem aplikacji Amazon, w której będzie widoczny nowy przycisk AI na dolnym pasku nawigacyjnym. 

– To wciąż wczesne dni dla generatywnej sztucznej inteligencji, a technologia nie zawsze będzie dokładnie taka. Będziemy nadal ulepszać nasze modele AI i dostrajać odpowiedzi, aby Rufus był z czasem bardziej pomocny. Klienci są zachęcani do pozostawienia opinii, oceniając swoje odpowiedzi kciukiem w górę lub kciukiem w dół, a także mają możliwość przekazania swobodnej informacji zwrotne. – oświadcza Amazon na blogu. 

Dostęp do “Rufusa” będą posiadać kolejni klienci z USA w najbliższych tygodniach. 

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *