Google z prezentacją nowego AI Gemini

Dokładnie kilka dni temu Google zaprezentowało możliwości swojego nowego AI Gemini. Jak wypada ono na tle konkurencji? Przekonajmy się!

Nie sprawdziły się zapowiedzi o rzekomym przesunięciu premiery Gemini na przyszły rok 2024. AI miała swoją premierę wersji testowej kilka dni temu i już zdążyła wzbudzić liczne kontrowersje. Duża część użytkowników narzędzia zwraca uwagę na fakt, że nie działa ona tak, jak zapowiadało to Google.

Ultra, Pro, Nano AI

Sztuczna inteligencja została zapowiedziana w 3 wariantach. Obecnie użytkownicy mają dostęp do Gemini pro w usłudze Bard. Natomiast wersja ultra i nano ma pojawić się dopiero w przyszłym roku a nano po najbliższej aktualizacji. Czym różnią się poszczególne wersje? Gemini nltra ma być najbardziej zaawansowane i osiągać wyniki lepsze niż ludzie. Wersja Pro ma być tą najbardziej skomercjalizowaną i przeznaczoną do szerokiego zastosowania w Google. Natomiast nano ma być kompatybilna ze smartfonami.

Nowości technologiczne w Gemini

Sztuczna inteligencja przede wszystkim wyróżnia się umiejętnością rozumowania i prowadzenia interakcji z dźwiękiem i obrazem. Dodatkowo usługa zdecydowanie lepiej sprawdza się w testach wielozadaniowych i rozumieniu języka niż ChatGPT[1]

Fałszerstwo Google

Wielu użytkowników natomiast skarży się na fałszerstwo ze strony Google. Wideo, prezentujące możliwości Gemini nie było nagrywane w czasie rzeczywistym, a obraz nie przedstawiał możliwości AI jeden do jeden. Google skróciło opóźnienia, przez co korzystanie z narzędzia, mogło wydawać się na filmie płynniejsze, na co zwracają uwagę użytkownicy.

Wideo przedstawiające “możliwości” Gemini
Słownik
1. ChatGPT. to duża sieć neuronowa, która jest modelem językowym opartym na architekturze GPT-3.5 i jest wykorzystywana do generowania odpowiedzi…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *