Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

WhatsApp z nowym chatbotem

WhatsApp komunikator internetowy należący do konglomeratu Meta Platformes, otrzymał ostatnio nowe funkcje w tym własnego chatbota.

Najnowsza wersja WhatsApp v2.23.24.26 wprowadziła wiele ciekawych nowości. Jedną z nich jest chatbot, do którego możemy wejść, klikając w ikonkę nad przyciskiem nowego pokoju. Należy jednak podkreślić, że generatywne AI na razie jest w fazie testów beta i dostęp do niego mają tylko wybrani użytkownicy.

Czym zaskoczy WhatsApp?

Chatbot WhatsApp ma mieć funkcję wyboru 28 osobowości. Niektóre z nich mają nawet możliwość imitowania znanych gwiazd takich jak: Snoop Dogg czy Paris Hilton. Chatbot będzie również animowany. Jego profil graficzny ma na bieżąco się zmieniać w zależności od przebiegu rozmowy. Funkcja ma być również wyposażona w etyczne ograniczenia, z tego powodu nie udzieli ona nam odpowiedzi na kontrowersyjne pytania.

Sztuczna inteligencja w przyszłości ma również trafić na Messengera i Instagrama. Będzie ona również zintegrowana z przeglądarką Bing, dzięki czemu może generować grafiki na podstawie poleceń. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy