Rozdano SAP Innovation Awards 2023

Podczas gali SAP Innovation Awards wyróżniono jedenaście projektów transformacji cyfrowej w takich sektorach jak energetyka, eCommerce, transport, farmacja czy FMCG. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się: Veolia, PSE, Pfleiderer, Lotte Wedel, PKP Intercity, Grupa CCC, Polpharma Biologics, Moris, AmRest, Agriplus, Aquael. Wyróżnienia wręczono podczas SAP NOW Poland 2023 – najważniejszego wydarzenia biznesowego polskiej społeczności SAP w tym roku.

SAP Innovation Awards to towarzysząca SAP NOW gala, podczas której nagradzane są najciekawsze realizacje w zakresie transformacji cyfrowej oparte o rozwiązania SAP. Tegoroczne nagrody trafiły do firm i instytucji, które w obliczu zmiennych warunków wykazały się elastycznością i odpornością, w umiejętny sposób wykorzystując nowoczesne narzędzia z zakresu cyfryzacji. Partnerami gali, która odbyła się w Sopocie były firmy: All For One, Capgemini, PwC, T-Systems.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: RISE Pionier – Veolia

Grupa Veolia, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, wdrożyła rozwiązania RISE with SAP. Decyzja o przeniesieniu kluczowych procesów zarządzania do środowiska chmurowego zaowocowała m.in. szybszym raportowaniem i znacznym ograniczeniem śladu danych. Równoczesne wdrożenie w ponad 20 spółkach było sporym wyzwaniem. Grupę Veolia wyróżniono za harmonizację i wystandaryzowanie procesów, integrację aplikacji, a także rozbudowaną możliwość analiz, wpływającą na bardziej efektywne decyzje biznesowe.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Transformacja do S/4HANA w chmurze w sektorze energetycznym – PSE

Transformacja do S/4HANA w chmurze w sektorze energetycznym – to wyzwanie, jakie postawiła przed sobą firma PSE. Rozwiązaniem okazała się realizacja kluczowych projektów z zastosowaniem chmury. W efekcie firma korzysta z bezpiecznego rozwiązania, przechowuje dane w zewnętrznym centrum, a dzięki narzędziom do modelowania, analizuje procesy biznesowe skutecznie i w czasie rzeczywistym. Partnerem wdrożeniowym realizacji był T-Systems.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Innowacyjność w eCommerce – Pfleiderer

Budowanie doświadczeń klientów B2C[1] to wyzwanie. Pfleiderer zdecydował się na zmiany, angażując klienta i tworząc dla niego platformę e-commerce Woodlove.too, w której można wybierać dekory, faktury, kolory i wzory według potrzeb. Wdrożenie zupełnie nowej marki nastąpiło w imponującym zakresie i w krótkim czasie. Nagroda dla Pfleiderer została przyznana za innowacyjność w eCommerce.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Automatyzacja zakupów – Lotte Wedel

25 procent to oszczędność czasu, jaką zanotowała firma Lotte Wedel na etapie przygotowania i obsługi przetargów dzięki SAP Ariba. To efekt cyfryzacji i standaryzacji procesów kwalifikacji dostawców. Obecnie firma samodzielnie konfiguruje i zarządza środowiskiem, wdrażając w 1,5 roku ponad 100 katalogów dla materiałów i usług oraz otwierając tym samym drogę do globalnej ekspansji. Lotte Wedel wyróżniono za automatyzację zakupów.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Nowoczesne HR w sektorze spółek skarbu państwa PKP – Intercity

Celem wdrożenia zainicjowanego przez PKP Intercity było usprawnienie i uspójnienie procesów zarządzania talentami. Firma oczekiwała wsparcia automatyzacji obszaru HR, w tym procesu rekrutacyjnego od momentu pozyskania kandydatów, przez zatrudnienie, onboarding i szkolenia, aż po zarządzanie rozwojem. Dzięki platformie SAP SuccessFactors, kilka tysięcy pracowników może korzystać z przyjaznego rozwiązania wspierającego rozwój, a procesy HR realizowane są w zautomatyzowany sposób. PKP Intercity otrzymało nagrodę za nowoczesne HR w sektorze spółek skarbu państwa.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Nowoczesne planowanie i raportowanie – Grupa CCC

Projekt planowania kosztów w Grupie CCC dzięki SAP Analytics Cloud, stanowi doskonały przykład wykorzystania analityki danych. Rezultatem była rezygnacja z plików Excel, obsługa rozbudowanych reguł walidacji i uprawnień, a także zarządzanie procesem planowania. Partnerem projektu była firma All For One. Grupę CCC wyróżniono za nowoczesne planowanie i raportowanie. Doceniono innowacyjne podejście do planowania kosztów, odwagę w korzystaniu z nowych narzędzi oraz elastyczność.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Cyfrowy Innowator Roku – Polpharma Biologics

Dzięki wdrożeniu w Polpharma Biologics usprawniono i zoptymalizowano blisko 200 procesów we wszystkich departamentach firmy, zakładach produkcyjnych i działach R&D, m.in. działania takie jak finanse i zakupy, planowanie i zarządzanie procesem produkcyjnym, kontrola jakości i gospodarka magazynowa, a także zarządzanie danymi, analityka i integracja w jednym środowisku. W rezultacie stworzono nowoczesne środowisko pracy. Firmęuhonorowano w kategorii Cyfrowy Innowator Roku. Wdrożenie powstało przy udziale partnerów: Capgemini oraz PwC.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: E-commerce B2B – Moris

Zajmująca się wyrobami hutniczymi forma Moris rzuciła odważne wyzwanie największym graczom na rynku – nie tylko polskim, ale także tym zagranicznym, decydując się na projekt z zakresu transformacji cyfrowej. W rezultacie otworzyła się na nowe rynki zbytu i klientów, wprowadziła nowe usługi i usprawniła procesy obsługi sprzedaży, ale również obsługi klienta, tworząc najnowocześniejszą platformę w branży wyrobów hutniczych. Projekt uhonorowano w kategorii E-commerce B2B[2].

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Cyfrowe zarządzanie transportem – Agriplus

Celem firmy Agriplus była rezygnacja z rozproszonych plików Excel i użycie jednego, spójnego narzędzia. Wdrożono więc system SAP Transportation Management, który obsługuje procesy end-to-end dotyczące zarządzania transportem. Efekty to szybkie i sprawne zawiadywanie łańcuchem dostaw, pełny monitoring floty oraz dostosowanie reguł planowania do wymogów branży i restrykcji dotyczących bioasekuracji. Agriplus otrzymał nagrodę za cyfrowe zarządzanie transportem.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Migracja do chmury – Aquael

U podstaw rozpoczęcia procesu digitalizacji w firmie Aquael stała re-inżynieria procesów biznesowych, wymuszona zmianami na rynku i wzrostem firmy. Projekt otworzył pracownikom dostęp do nowoczesnych narzędzi opartych na planowaniu sprzedaży i operacji oraz osadził na nowo dostosowane procesy biznesowe w digital core, tworząc podstawy do nieograniczonego rozwoju nowych modeli dystrybucji. Nagroda trafiła doAquael w kategorii migracja do chmury.

SAP Innovation Award 2023. Kategoria: Nowoczesne, międzynarodowe HR – „SyncPeople” – AmRest

AmRest został doceniony nagrodą za nowoczesne, międzynarodowe HR – „SyncPeople”.

Podczas gali wręczono także nagrodę dla Dominika Tylczyńskiego z Veslog za prowadzenie inicjatywy Polskiej Grupy Użytkowników SAP.

Słownik
1. B2C. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami a osobami fizycznymi. Wymiana występuję od firmy do osoby fizycznej. Total…
2. B2B. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *