Nowa usługa dla firm w aplikacji mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło wprowadzenie nowej funkcji w aplikacji mObywatel, dedykowanej dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Nowa usługa, nazwana Firma, umożliwia użytkownikom m.in. pobranie zaświadczenia o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG) oraz przesłanie danych firmy potrzebnych do wystawienia faktury za pomocą SMS-a, e-maila czy komunikatora.

Funkcja Firma oferuje przedsiębiorcom dostęp do aktualnych informacji zawartych w państwowych rejestrach. Po złożeniu wniosku o zawieszenie lub zakończenie działalności, dane te natychmiast aktualizują się w aplikacji, dzięki czemu przedsiębiorcy mają bieżący podgląd na swoje zgłoszenia. Usługa prezentuje również informacje o zgłoszonych kodach PKD, miejscach prowadzenia działalności oraz innych istotnych danych.

Nowa usługa jest dostępna w dolnym menu aplikacji mObywatel po zalogowaniu, pod ikoną Usługi. Warto zaznaczyć, że usługa Firma jest skierowana wyłącznie do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Oznacza to, że wspólnicy spółek cywilnych, jak i innych form spółek, nie mogą korzystać z tej funkcji w celu pobrania swoich danych.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *