Gemini już nie będzie generował wizerunku ludzi

Google ostatnio ograniczyła zdolność swojego nowego AI Gemini. Sztuczna inteligencja od teraz już nie będzie mogła tworzyć obrazów postaci historycznych. Wszystko przez niestosowane zdjęcia ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, które model wygenerował.

Gemini jako narzędzie ułatwiające wielu osobom pracę, może służyć też śmieszkom, którzy je wykorzystają w niestosownym celu. Tak też się dzieje coraz częściej, gdyż codziennie udostępniane są w Internecie nietaktowne obrazy słynnych osób wygenerowane przez AI. Jak można temu zapobiec?   

Google ratuje patową sytuację z Gemini

Google postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i ograniczyła zdolności Gemini do generowania osób historycznych. W specjalnym oświadczeniu ukazanym na platformie X firma zaznacza, że pracuje nad rozwiązaniem problemu przekazywanie przez AI nieścisłości historycznych.

W tym czasie wstrzymamy tworzenie wizerunku ludzi i wkrótce ponownie opublikujemy ulepszoną wersję. – pisze Google.

Google jest świadoma zagrożenia, jakie jej sztuczna inteligencja może generować. Dlatego oświadcza, że po naprawieniu jej wszystkich mankamentów już nie będziemy mogli tworzyć różnych dziwacznych obrazów z postaciami historycznymi.

REKLAMA

Pracujemy nad natychmiastową poprawą tego rodzaju przedstawień. Generowanie obrazu Al przez firmę Gemini generuje szeroką gamę ludzi. I to ogólnie dobrze, ponieważ ludzie na całym świecie z niego korzystają. Ale tutaj brakuje tego znaku. – oświadcza Google.

Problemy Google z generowaniem nieścisłości historycznej przez Gemini postanowił natomiast wykorzystać Michael Jackson, inwestor venture capita. Postanowił on skwitować firmę, nazywając jej sztuczną inteligencję “bezsensowną parodią DEI”.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *