Microsoft nie będzie miał swoich ludzi w zarządzie OpenAI

Długo trwały perturbacje związane z przyszłością OpenAI. Natomiast firma pragnie otrzepać wojenny kurz po kłótni domowej i podejmuje się wyboru nowego zarządu. Kto w nim zasiądzie?

Trwają przetasowania u amerykańskiego potentata technologii AI. OpenAI usilnie pracuje nad strukturą i składem nowego zarządu, ale bez inwestorów z Microsoft. 

Reuters i The Information podają, że nie zobaczymy w najbliższym czasie największych zwolenników OpenAI w zarządach firmy. Nowy zarząd ma również wystrzegać się udostępniania miejsc w zarządzie sponsorom zewnętrznym. Głównie Microsoftowi, a także Thrive Capital i Khosla Ventures. Jak podają informację, takie podejście do sprawy ma zapewnić bezpieczeństwo technologii. OpenAI nad wyraz bardziej sobie ceni bezpieczeństwo sztucznej inteligencji niż pogoń za zyskami inwestorów.

Microsoft z założonymi rękami w OpenAI…

Microsoft, który zainwestował ponad 10 miliardów dolarów w OpenAI, będzie musiał obejść się smakiem, gdyż miejsc w zarządzie nie dostanie. Całą sprawę komentuje dla Reutersa Thomas Hayes, prezes Great Hill Capital. – Biorąc pod uwagę poziom inwestycji Microsoftu, „bierne siedzenie” nie byłoby w interesie firmy. – zaznacza.

Skład nowego zarządu i wielkie aspiracje Microsoftu

Nowy zarząd Open AI początkowo ma składać się z byłego sekretarza skarbu Larry’ego Summersa, byłego współdyrektora generalnego Salesforce Breta Taylora i założyciela Quora Adama D’Angelo. Nowy zarząd z czasem ma zostać powiększony do dziewięcioosobowego składu.

Całą sytuację próbuje ugrać na swoją korzyść Satya Nadella dyrektor generalny Microsoftu. Mówi on śmiało i otwarcie o możliwości objęcia przez jego firmę zarządu OpenAI. Ponadto w wywiadzie dla dziennikarki Kary Swisher stwierdził, że to z pewnością kiedyś nastąpi. – W pewnym sensie to przekroczymy, jeśli tak się stanie, ale myślę, że będziemy musieli się upewnić, że nasze interesy są solidne. – mówi prezes Microsoft.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *