Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Booksy łączy siły z Inovia Capital

Booksy jako prężnie rozwijająca się firma wprowadzająca technologię do salonów urody ogłosiła wczoraj podjęcie współpracy z Inovia Capital. Kooperacja dwóch przedsiębiorstw ma przynieść innowacje w sektorze wellness.

Kooperacja dwóch firm została ogłoszona wczoraj na profilu LinkedIn założyciela Booksy. Polski przedsiębiorca Stefan Batory zapowiedział, że współpraca rozpocznie kolejną falę wzrostu w firmie. – Cieszę się, że mogę poinformować, że Inovia Capital połączy siły z Booksy, rozpoczynając kolejną fazę wzrostu, obejmującą zarówno ekspansję organiczną, jak i strategiczną ekspansję nieorganiczną. To partnerstwo stanowi dla nas znaczący kamień milowy i jest mi niezmiernie miło powitać Inovia Capital na pokładzie.- pisze.

Czym zajmuje się firma Inovia?

Przedsiębiorstwo aktywnie wspiera mniejsze firmy. Dostarcza im kapitał oraz dzieli się wiedzą, doświadczeniem i ambicjami. Inovia przeprowadza prosperujące przedsiębiorstwa przez wszystkie etapy budowania firmy. Wspiera ekspertami, głównie firmy z Ameryki Północnej i Europy.

Rewolucja Booksy…

Polskie przedsiębiorstwo ma przejść rewolucję w najbliższym czasie. Firma dzięki współpracy ma już niedługo zdominować duże rynki i ostrzy sobie zęby na zdobycie pozycji międzynarodowego potentata w obszarze urody i dobrego samopoczucia.

Inovia w swoim ogłoszeniu na stronie również wierzy w wielki potencjał drzemiący w polskiej firmie. Przedsiębiorstwo zaznacza, że będzie wspierać Stefana w rozwoju firmy. Wprowadzi go także do kolejnego etapu rozwoju Booksy.

Cieszymy się, że możemy wesprzeć Stefana i cały zespół Booksy w kolejnej fazie rozwoju i pomóc im wykorzystać duże możliwości rynkowe w sposób organiczny i poprzez przejęcia.  Nasza inwestycja oznacza zobowiązanie do pomocy im w zbudowaniu firmy, która ma znaczenie dla przedsiębiorców zajmujących się urodą i wellness na całym świecie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Po lockdownach wzrosną obroty, na razie rosną zaległości

Wprowadzenie od 20 marca ponownego lockdownu na terenie całej Polski jeszcze bardziej uderzy w gospodarkę. Przedsiębiorcy doświadczeni przez COVID-19, jak i pozostali, w dłuższej perspektywie czasowej są jednak optymistami. Liczą, że gdy tylko zniesione zostaną obostrzenia, ich obroty wzrosną. Uważa tak 39 proc. MŚP, spadku spodziewa się jedynie 4 proc. firm.
Czytaj więcej

W co biznes w Polsce będzie inwestować w 2019 roku?

Inwestycje w coraz bardziej zaawansowaną analitykę danych, user experience, voiceboty i praca w agile – to czeka przedsiębiorców, jeśli chcą dotrzymać konkurencji kroku pod względem inwestycji w obszarze IT. Rok 2019 ma szansę stać się czasem faktycznej, nie deklarowanej transformacji cyfrowej polskiego biznesu. Prawdziwa rewolucja szukuje się dla sektora bankowego. Marcin Dąbrowski, Chief Innovation Officer w ITMAGINATION prognozuje najważniejsze trendy w branży IT, które będa mieć wpłwy na biznes w najbliższych 12 miesiącach.