Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Mastercard przy współpracy z Feedzai stworzy nowe AI

Mastercard również dołącza do wyścigu nowych technologii. Niedawno spółka 25 tys. instytucji finansowych podjęła współpracę z firmą Feedzai. Celem tej współpracy ma być opracowanie sztucznej inteligencji, która będzie zwalczać przestępstwa kryptowalutowe.

Oprogramowanie Feedzai ma być rewolucyjnym narzędziem zintegrowanym bezpośrednio z platformą CipherTraceArmada od Mastercard. Narzędzie to ma zapewnić monitorowanie transakcji ponad 600 giełd kryptowalutowych pod kątem oszustw i innych podejrzanych procederów.

Jak działa oprogramowanie?

Oprogramowanie będzie indentyfikować i blokować podejrzane transakcje w “nanosekundach” przy użyciu AI. Ajay Bhalla, prezes Cyber and Intelligence w Mastercard nie ukrywa podziwu nad nową technologią. – To ekscytujący krok na naszej drodze do zabezpieczenia cyfrowego ekosystemu. Zapewniamy instytucjom finansowym wiedzę, której potrzebują, aby móc zapobiegać transakcjom obejmującym oszukańcze giełdy kryptowalut. Cieszymy się, że dzięki temu nowemu partnerstwu możemy pójść dalej, pomagając powstrzymywać oszustwa i płatności wynikające z oszustw, zanim one nastąpią, dając klientom większy wybór, bezpieczeństwo i, co najważniejsze, wzmacniając zaufanie. – pisze

Mastercard z planem współpracy…

Mastercard zaznaczył, że ich technologia będzie obecna w przestrzeni Web3 i kryptowalut. Spółka ma na bieżąco współpracować z giełdami kryptowalut takimi jak: Nexo Binance.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Do końca roku 100 komercyjnych sieci NB-IoT

Zdaniem Huawei, technologie sieciowe Narrowband-IoT (NB-IoT) są już na tyle dojrzałe, że mają własny szybko rosnący ekosystem i oczywistą wartość biznesową. Tylko w 2017 roku powstało 39 komercyjnych sieci z 500 tys. stacji bazowych i 100 mln połączeń dla NB-IoT. Firma przewiduje, że do końca bieżącego roku powstanie kolejne 100 takich sieci z 1,2 mln stacji bazowych oraz 150 mln połączeń.
Czytaj więcej

ChatGPT: wysłucha i zobaczy

ChatGPT, nowoczesny chatbot korzystający z generatywnej sztucznej inteligencji, wprowadza rewolucyjne funkcje w celu usprawnienia interakcji i przyciągnięcia nowych użytkowników. W odpowiedzi na zmniejszone zainteresowanie oraz rosnącą konkurencję, taką jak Bard AI, firma wprowadziła możliwość rozpoznawania obrazu i dźwięku.