Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

UOKiK nadal otrzymuje skargi klientów Play i UPC

Fuzja UPC Polska z operatorem Play przynosi kolejne skargi od konsumentów, które trafiają do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, liczba niezadowolonych abonentów wzrosła, a Urząd bada teraz indywidualne przypadki dotyczące spadku jakości usług, rozbieżnych informacji u konsultantów obu firm oraz problemów z dostępem do promocji.

W ciągu ostatnich tygodni, UOKiK[1] zarejestrował kilkanaście skarg, które mogą prowadzić do wszczęcia postępowania. W przypadku stwierdzenia naruszenia praw konsumentów lub konkurencji, Play może zostać obłożony karą wynoszącą do 10 procent rocznych przychodów. Jednak nie wszystkie postępowania kończą się sankcjami – niekiedy regulator decyduje się na upomnienie. Procedury mogą trwać nawet kilka lat.

Zmiany, które nastąpiły po przejęciu, spotkały się z krytyką ze strony klientów. Oferta telewizyjna UPC została zastąpiona pakietami Play, które zawierają mniej stacji telewizyjnych niż wcześniej. Pomimo późniejszego rozszerzenia oferty o dodatkowe kanały, niektóre pozostają niedostępne. Firma próbuje przekonać dotychczasowych klientów UPC do przejścia na nowe oferty promocyjne, które mogą wiązać się z podwyżką opłat abonamentowych i jednorazową opłatą za wizytę instalatora.

Klienci, którzy zdecydowali się na zmianę, zgłaszają również problemy z usługami internetowymi. Play odpiera zarzuty, twierdząc, że ich infrastruktura jest niezawodna, a prace techniczne są planowane w godzinach najmniejszego ruchu, aby minimalizować niedogodności dla użytkowników.

Fuzja, będąca wynikiem zakupu sieci komórkowej Play przez francuską Grupę Iliad i następnie przejęcie UPC Polska od Liberty Global, doprowadziła także do ograniczenia liczby salonów UPC, które w wielu przypadkach zostały przekształcone w Salony Obsługi i Sprzedaży Play.

UOKiK nadal analizuje sytuację, a konsumenci są zachęcani do zgłaszania wszelkich problemów związanych z fuzją UPC Polska i Play.

Słownik
1. UOKiK. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Cyfrowy już nie tylko z nazwy – Bank Pekao ma już 3,2 mln aktywnych klientów bankowości elektronicznej

Już ponad 3,2 mln osób aktywnie korzysta z bankowości elektronicznej w Banku Pekao. W ciągu ostatnich pięciu lat baza aktywnych klientów wzrosła ponad półtorakrotnie. Bank oferuje swoim klientom wygodny dostęp do oferowanych produktów zarówno przez tradycyjną przeglądarkę internetową, jak również cieszącą się dużym uznaniem aplikację mobilną PeoPay. W ciągu ostatnich lat całkowicie odwróciła się struktura logowań. Z telefonu korzysta aż 8 na 10 użytkowników, podczas gdy logowanie „tradycyjne” z poziomu komputera dotyczy tylko 20 proc. klientów.