Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Sztuczna Inteligencja w sektorze finansowym – książka nie tylko dla finansistów

Czy jesteś menedżerem obsługi klienta w branży finansowej, szukającym nowych sposobów na usprawnienie procesów w Twojej organizacji? Poznaj publikację, która zmieni Twoje spojrzenie na możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja w sektorze finansowym” to nie tylko książka. To kompendium wiedzy, które przybliża nie tylko pojęcia związane z AI, ale również konkretne narzędzia, techniki i podejścia, takie jak uczenie maszynowe, uczenie głębokie czy generatywna sztuczna inteligencja. Przewodnik ten pozwoli Ci zrozumieć, jak wdrożyć te technologie w bezpieczny i przepisowy sposób, aby wspierały one Twój biznes i zapewniały konkurencyjną przewagę.

Rozdział pierwszy wprowadza w świat AI, omawiając jej najważniejsze aspekty i techniki, takie jak uczenie nadzorowane czy uczenie ze wzmacnianiem, a także etykę i ryzyka związane z jej wykorzystaniem.

Drugi rozdział to praktyczny przewodnik po zastosowaniu sztucznej inteligencji w finansach. Autor omawia regulacje prawne, zarządzanie ryzykiem, a także wskazuje na konkretne organizacyjne i techniczne aspekty wdrażania AI. Dostarcza praktycznych wskazówek, jak tworzyć polityki i procedury zgodne z aktualnymi i projektowanymi aktami prawnymi, oraz jak dokumentować procesy AI zgodnie z wymogami nadzorczymi.

Rozdział trzeci skupia się na konkretnych aplikacjach sztucznej inteligencji w produktach finansowych. Od generatywnych modeli AI, które mogą rewolucjonizować sposób tworzenia ofert, poprzez zarządzanie ryzykiem kredytowym, personalizację oferty, aż po systemy przeciwdziałania oszustwom finansowym.

Niezależnie od tego, czy jesteś prawnikiem, menedżerem, pracownikiem IT, czy naukowcem, ta publikacja dostarczy Ci wartościowej wiedzy na temat bezpiecznego i efektywnego wdrażania AI w sektorze finansowym.

Autorem książki jest Michał Nowakowski, doktor nauk, który z pasją i doświadczeniem dzieli się swoją wiedzą, łącząc teorię z praktycznymi przykładami.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy