T-Mobile udostępnia zaawansowaną wyszukiwarkę Perplexity Pro

Sztuczna inteligencja coraz bardziej przenika do codziennego życia, a telekomy odgrywają kluczową rolę w jej popularyzacji. T-Mobile Polska, w ramach programu lojalnościowego Magenta Moments, udostępnia swoim klientom darmowy, roczny dostęp do Perplexity Pro – zaawansowanej wyszukiwarki internetowej opartej na dużych modelach językowych (LLM). To narzędzie, które może znacząco zwiększyć produktywność użytkowników, znajduje zastosowanie w takich obszarach jak edukacja, dziennikarstwo czy codzienne wyszukiwanie informacji.

Zaawansowana wyszukiwarka z GPT-4 i Claude 3.5

Perplexity Pro to narzędzie nowej generacji, które korzysta z najnowszych modeli językowych, takich jak GPT[1]-4, Claude 3.5, Llama 3 czy Grok-2. W odróżnieniu od bezpłatnej wersji bazującej na GPT-3.5, wersja Pro oferuje bardziej precyzyjne i kompleksowe odpowiedzi, integrując dane w czasie rzeczywistym i cytując źródła, co zwiększa wiarygodność informacji.

– Perplexity to potężne narzędzie do wyszukiwania informacji, które idealnie nadaje się do codziennego korzystania, zwiększając produktywność użytkowników w różnych obszarach, od edukacji po dziennikarstwo – podkreśla Goran Markovic, członek zarządu T-Mobile Polska ds. rynku B2C[3].

Z Perplexity Pro mogą korzystać wszyscy klienci posiadający aplikację Mój T-Mobile. Kod dostępu można aktywować w zakładce Magenta Moments, bez żadnych dodatkowych warunków czy opłat.

AI kształtuje przyszłość edukacji i codzienności

Inicjatywa T-Mobile wpisuje się w szerszy kontekst zmian technologicznych i społecznych. Firma wspólnie z Polityką Insight[2] opracowała raport „Rodzina 2040. Jak technologia wpłynie na codzienne życie Polek i Polaków”. Publikacja snuje wizję przyszłości, w której sztuczna inteligencja i nowe technologie staną się integralną częścią codziennego życia – od edukacji po ochronę środowiska.

Według raportu, w 2040 roku zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą powszechnie korzystać z AI w procesie nauczania. Z raportu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego z 2024 roku wynika, że już dziś 38% nauczycieli szkół ponadpodstawowych i 60% wykładowców akademickich opowiada się za włączeniem AI do edukacji.

– Przyszłość edukacji to spersonalizowane narzędzia wspomagane przez AI, które będą dostępne zarówno dla uczniów, jak i dla studentów. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie nauczania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika – zaznacza Agnieszka Jankowska, dyrektorka ds. korporacyjnych i public affairs w T-Mobile Polska.

Nowe technologie, nowy styl życia

Autorzy raportu przewidują, że przyszłość przyniesie większe zacieranie granic między światem online i offline. Spotkania rodzinne, które dziś odbywają się za pośrednictwem wideokonferencji, w przyszłości mogą stać się standardowym, hybrydowym rozwiązaniem. Rozwój infrastruktury 5G[4], planowany na kolejne lata, ma zapewnić stabilne i szybkie łącze internetowe w całej Unii Europejskiej.

T-Mobile, jako firma telekomunikacyjna, stawia na rozwój zarówno infrastruktury, jak i świadomości technologicznej.

– Telekomy rozwijają łączność, ale także promują świadome i odpowiedzialne korzystanie z nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja – podkreśla Jankowska.

AI – przyszłość, która dzieje się dziś

T-Mobile, udostępniając swoim klientom Perplexity Pro, daje im możliwość zetknięcia się z zaawansowaną technologią AI już teraz. To krok w stronę cyfrowej przyszłości, w której sztuczna inteligencja będzie odgrywać coraz większą rolę – zarówno w edukacji, jak i w codziennym życiu.

Słownik
1. GPT. (inaczej Generative Pretrained Transformer) rodzaj modelu językowego opracowanego przez OpenAI. Model GPT jest oparty na architekturze Transformer, która…
2. Insight. pojęcie, które odnosi się do uzyskania głębszego zrozumienia lub wglądu w jakieś zagadnienie, problem, sytuację lub zjawisko. Jest…
3. B2C. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami a osobami fizycznymi. Wymiana występuję od firmy do osoby fizycznej. Total…
4. 5G. 5G o skrót oznaczający piątą generację sieci komórkowej. Sieć 5G będzie o wiele szybsza niż sieci funkcjonujące obecnie…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *