“Uber by women” – taksówka tylko dla kobiet…

Uber już jakiś czas temu stworzył specjalną usługę przeznaczoną wyłącznie dla kobiet “Uber by Women”. Dzięki niej kobiety mogą łączyć się tylko z przedstawicielkami płci pięknej za kierownicą.

Uber by Women wciąż się rozwija i zdobywa coraz więcej klientek. Usługa w dzień kobiet została uruchomiona także w Krakowie, przez co tamtejsze Panie mogą czuć się bezpieczniejsze.

Uber stawia na bezpieczeństwo

Nowa usługa, która od października robi furorę w Polsce, polega na łączeniu kobiet z kierowczyniami. Dzięki temu panie mogą poczuć się relatywnie bezpieczne, w szczególności w nocy lub weekendy. Do tej pory usługa działała tylko i wyłącznie w stolicy, natomiast w dzień kobiet została ona rozszerzona także na Kraków.

Uber by Women to wyjątkowa usługa, która stanowi odpowiedź nie tylko na potrzeby pasażerek, ale także samych kierowczyń. Ogromnie cieszy nas jej popularność, dlatego – po dobrym przyjęciu w Warszawie zdecydowaliśmy się uruchomić ją w kolejnym mieście. – mówi Marcin Moczyróg, dyrektor generalny, Uber CEE.

Feminoteka rusza do akcji

Uber w ramach swoich ostatnich działań także zacząć współpracować z Femionoteką. Fundacją, która zajmuje się zwalczaniem dyskryminacji kobiet. Podmioty w ramach swoich ustaleń będą działać w obszarze edukacji kobiet i pełnić funkcje doradcze.

Fundacja Feminoteka powstała, aby wspierać kobiety, szczególnie te, które doświadczają przemocy. Każdego dnia nasze doradczynie i ekspertki służą pomocą prawną, terapeutyczną oraz psychologiczną dla potrzebujących. Bardzo cieszy nas właśnie podjęta współpraca z platformą Uber. Jako głos kobiet chętnie podzielimy się naszą wiedzą na temat ich potrzeb w przewozach. – mówi Joanna Gzyra-Iskandar, rzeczniczka ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet Fundacji Feminoteka.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *