Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

CEO Nvidia: państwa muszą budować infrastrukturę pod AI

Jensen Huang, CEO firmy Nvidia, dzisiaj podczas World Government Summit w Dubaju podkreślił, że każde państwo powinno zbudować własną infrastrukturę dla sztucznej inteligencji (AI), aby wykorzystać jej potencjał ekonomiczny, jednocześnie chroniąc swoją kulturę.

Nie możesz pozwolić, by robili to inni – stwierdził Huang, których firma osiągnęła wartość rynkową 1,73 biliona dolarów, dzięki dominacji na rynku zaawansowanych chipów AI. Huang zaznaczył, że jego firma “demokratyzuje” dostęp do AI dzięki szybkim zyskom w efektywności obliczeniowej AI.

Dodał, że obawy dotyczące zagrożeń AI są przesadzone, wskazując, że inne nowe technologie i branże, takie jak samochody i lotnictwo, zostały skutecznie uregulowane. – Istnieją pewne interesy, by straszyć ludzi tą nową technologią, mistyfikować tę technologię, zachęcać innych, by nic z nią nie robili i polegali na nich. Uważam, że to błąd. – skomentował Huang.

Po wprowadzeniu przez USA ograniczeń nałożonych w październiku na niektóre chipy AI firmy Nvidia, firma ogłosiła w listopadzie, że pracuje z klientami w Chinach i na Bliskim Wschodzie nad uzyskaniem licencji eksportowych na nowe produkty, które będą zgodne z amerykańskimi przepisami. CEO nie poruszył jednak tego tematu w swojej wypowiedzi.

Nvidia ma opublikować wyniki finansowe za czwarty kwartał 21 lutego. Wypowiedzi Huang podkreślają znaczenie budowania krajowej infrastruktury AI nie tylko dla zabezpieczenia ekonomicznego i kulturowego państw, ale również dla promowania globalnej konkurencyjności w erze rosnącej dominacji technologii sztucznej inteligencji.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy