Genesys odnotował 50% wzrost ARR

Genesys ogłosił wyniki trzeciego kwartału roku finansowego 2024 (1 sierpnia – 31 października 2023). Platforma Genesys Cloud zakończyła ten okres z niemal 1,3 miliarda dolarów rocznych powtarzalnych przychodów (ARR), notując wzrost o około 50% w stosunku do roku poprzedniego.

Wynik jest efektem dynamicznego wzrostu na wszystkich rynkach, a przewodziła mu Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA), gdzie przychody z Genesys Cloud wzrosły o 60% w porównaniu z rokiem ubiegłym. W rezultacie ponad 40% całkowitych przychodów Genesys w tym kwartale pochodziło spoza Ameryki Północnej.

Adopcja sztucznej inteligencji Genesys znacząco przyspieszyła w ciągu kwartału, co podkreśla wzrost wykorzystania rodzimych botów Genesys Cloud – użycie botów cyfrowych wzrosło prawie 4-krotnie, a voicebotów prawie 5-krotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Warto zauważyć, że użytkowanie funkcji automatycznego podsumowania dla asystentów agentów wzrosło 3-krotnie w ciągu kwartału. Dodatkowo, liczba interakcji cyfrowych na platformie Genesys Cloud utrzymywała tendencję wzrostową, zwiększając się prawie 3-krotnie w stosunku do roku ubiegłego. Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, Genesys kontynuowało szybkie tempo innowacji, wprowadzając 30 nowych funkcji AI w okresie, koncentrując się na dalszym wzmacnianiu swoich generatywnych, konwersacyjnych i predyktywnych możliwości AI.

Zwiększenie dostępności AWS i Genesys Cloud

W odpowiedzi na rosnący popyt na całym świecie, Genesys ogłosiło nową dostępność w czterech dodatkowych regionach Amazon Web Services (AWS). Obejmuje to dodanie AWS Europa (Zurych), AWS Azja i Pacyfik (Osaka) oraz AWS Bliski Wschód (Zjednoczone Emiraty Arabskie) jako regionów Genesys Cloud oraz oferowanie dostępności satelitarnej dla regionu AWS Azja i Pacyfik (Singapur).

Dzięki dostępności w 20 regionach AWS, Genesys Cloud umożliwi osiąganie znacznie więcej Szczególnei w branżach, które są ściśle regulowane prawnie. Dodatkowo, Genesys kontynuuje rozwój swoich regionalnych certyfikatów bezpieczeństwa rządowego, ostatnio dodając Certyfikat ENS High, IRAP Protected i StateRAMP Authorized. Aby przyspieszyć wzrost i innowacje, firma otworzyła nowe centrum R&D w Budapeszcie, kontynuując rozwój w obszarach AI, zarządzania cyfrowego i ścieżkami klienta.

 – Oczekiwania na empatyczne doświadczenia przekraczają granice, a żadna firma nie umożliwiła organizacjom na całym świecie sprostania temu wyzwaniu tak jak Genesys. – powiedział Tony Bates, CEO Genesys. – Niezwykły wzrost, którego doświadczyliśmy na całym świecie, jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania na możliwości orkiestracji doświadczeń zasilanych sztuczną inteligencją Genesys Cloud i jego transformacyjnej zdolności do tworzenia najlepszych spersonalizowanych doświadczeń dla głębszych, bardziej znaczących relacji, które napędzają lojalność i wyniki biznesowe. Siła naszej globalnej obecności i innowacji stawiających na czele rynku Genesys na czele dostarczania przyszłości doświadczeń pracowników i klientów już dziś. Niezależnie od tego, czy organizacja działa w jednym kraju, czy ma obecność międzynarodową, Genesys sprawia, że możliwość doświadczenia jest nieograniczona.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *