Guardz, ochroni małe i średnie firmy przed cyberprzestępczością.

Guardz, izraelski start-up ostatnio pozyskał aż 18 milionów dolarów na rozbudowę swojej platformy bezpieczeństwa. Technologia jest oparta na sztucznej inteligencji i ma zapewnić małym i średnim firmom ochronę w cyberprzestrzeni.

Rozwój nowych technologii przyniósł wiele korzyści, ale i również niebezpieczeństw. Ataki w cyberprzestrzeni nabierają na sile, a ich głównym celem stają się często małe i średnie przedsiębiorstwa. Dlatego Guardz start-up zajmujący się tworzeniem narzędzi bezpieczeństwa, w obliczu narastających zagrożeń postanowił spożytkować rundę finansową na rozbudowę zabezpieczeń dla firm opartych na AI.

Guardz, z przypływem gotówki na AI

Izraelski start-up w ramach rundy finansowania serii A zdobył kolejne 18 milionów dolarów. Firma chce je przeznaczyć na zatrudnienie większej liczby specjalistów, którzy będą rozwijać dalej ich produkt. Obecnie start-up współpracuje z 3 tys. małych i średnich firm, które zatrudniają aż 36 tys. pracowników. Guardz przyznaje, że aby utrzymać się na fali wznoszącej musi stale udoskonalać swoją platformę.

Platforma niczym najtrudniejszy boss dla złośliwych programów…

Start-up zwraca uwagę na to, że dostęp do nowych technologii w tym AI, umożliwił złośliwym podmiotom skalowanie kampanii wykorzystujących luki w zabezpieczeniach. Dlatego Guardz postanowił stworzyć dla małych i średnich przedsiębiorstw, platformę bezpieczeństwa, która skutecznie chroniłaby ich newralgiczne dane. Platforma jest dostępna jako usługa zarządzana i posiada wiele automatycznych zabezpieczeń opartych na sztucznej inteligencji. Narzędzie m.in. potrafi automatycznie wykrywać złośliwe działania, tworzyć symulację naruszeń bezpieczeństwa, a także zapewniać środki zaradcze i sporządzać raporty z działalności.

Każdego dnia odkrywamy nową metodę stosowaną przez hakerów. Niedawne odkrycie, dotyczy metody tworzenia reguł automatycznego przekazywania dalej dla osób korzystających z Microsoft 365. Dzięki czemu złośliwe podmioty mogą zbierać wiadomości e-mail w cichy sposób. – mówi Dor Eisner, dyrektor generalny Guardz.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *