Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Niemcy, Francja i Włochy z nowym pomysłem na AI…

Francja, Niemcy i Włochy dogadują między sobą regulacje, które miałyby w przyszłości wpłynąć na zakres wykorzystywania AI. Jakie zmiany proponują?

Reuters dotarł w ostatnim czasie do dokumentu z którego wynika, że Francja, Niemcy i Włochy porozumiały się w sprawie uregulowania AI. Konsekwencją niniejszej współpracy mają być przyśpieszone negocjacje na szczeblu europejskim.

Dostawcy z USA banowani. Dostawcy z Europy uprzywilejowani…

Podczas trwających negocjacji w Parlamencie Europejskim w czerwcu tego roku przedstawiono AI Act. Kodeks pierwotnie miał obowiązywać głównie najsilniejszych dostawców sztucznej inteligencji pochodzących z USA. To właśnie oni mieli być objęci największym nadzorem przestrzeganiu przepisów nowego prawa.  

Francja, Niemcy i Włochy sprzeciwiają się faworyzowaniu mniejszych europejskich dostawców. Zwracają oni również uwagę na fakt, że taka praktyka może spowodować zmniejszenie społecznego zaufania do tych przedsiębiorstw. W konsekwencji ma to doprowadzić według państw do zmniejszenia się u nich liczby klientów. Państwa proponują w zamian, jednolite prawo dla wszystkich podmiotów.

Kij czy marchewka?

Francja, Niemcy i Włochy są ze sobą zgodne. Według nich nie warto iść drogą kija i marchewki. Warto natomiast w początkowej fazie nie nakładać na korporacje sankcji. Jednakże jeśli zostaną wykryte po dłuższym czasie poważne uchybienia w działalności przedsiębiorstw i państw to wtedy można się zastanowić nad egzekwowaniem kar. 

Inny nacisk na regulacje AI…

Według Niemieckiego ministerstwa gospodarki, państwa powinny się skupić na zastosowaniu AI, a nie tylko jej regulacji. Istnieją modele sztucznej inteligencji, które nie weszły jeszcze na rynek. Zdaniem resortu nie powinny być one odrębnie regulowane przez państwo.

W środę 22 listopada w Berlinie ma również dojść do konkretniejszych rozmów między rządami Niemiec i Włoch. Natomiast jutro i we wtorek zorganizowany zostanie szczyt cyfrowy w Jenie w Turyngii, dla przedstawicieli biznesu i polityki. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy