Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Coraz rzadziej płacimy rachunki na czas

W obliczu rosnącej inflacji i wysokich stóp procentowych, Polacy zmieniają swoje podejście do płacenia rachunków. Zgodnie z “European Consumer Payment Report 2023” opracowanym przez Intrum, jedynie 26% konsumentów nie odczuwa negatywnego wpływu tych zjawisk na swoje finanse. Coraz częściej zdarza się, że Polacy nie płacą rachunków na czas, a poczucie winy związane z tym zachowaniem maleje.

Nasila się zjawisko pożyczania pieniędzy w celu pokrycia bieżących wydatków. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, co czwarta osoba w Polsce zaciągnęła kredyt lub pożyczkę na opłacenie najpotrzebniejszych rachunków. Co więcej, 34% respondentów przyznaje, że w ciągu ostatniego roku nie opłaciło przynajmniej jednego rachunku na czas, a 40% z tej grupy wskazuje brak środków finansowych jako główną przyczynę.

Zmieniają się także społeczne normy dotyczące płatności. 32% badanych przyznaje, że często opóźnia płatności, a 31% uważa, że większość firm nie podejmuje działań wobec konsumentów, którzy spóźniają się z płaceniem rachunków. W kontekście tego trendu, prezes Intrum w Polsce, Krzysztof Krauze, zauważa, że opóźnianie płatności, które kiedyś było uznawane za nieakceptowalne, teraz jest coraz częściej tolerowane.

Jednakże, konsumenci stają się coraz bardziej świadomi praktyk firm, które pod pretekstem inflacji podwyższają ceny, nie obniżając ich nawet wtedy, gdy koszty prowadzenia biznesu maleją. 67% respondentów twierdzi, że przestaliby wydawać pieniądze w firmach stosujących takie praktyki, nazywane “greedflacją”.

Pod względem rozwiązań, blisko połowa konsumentów w Polsce (48%) preferuje zakupy w firmach oferujących elastyczne warunki płatności, szczególnie w grupie wiekowej 18-21 lat, gdzie odsetek ten wzrasta do 60%. 73% badanych uważa, że w czasach spowolnienia gospodarczego, firmy powinny oferować konsumentom elastyczne metody płatności jako część swojej odpowiedzialności społecznej.

W obliczu tych zmian, konsumenci wydają się adaptować do nowej rzeczywistości finansowej, jednocześnie wskazując na potrzebę większej uczciwości i elastyczności ze strony przedsiębiorstw.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

W 2017 roku postaw na ewolucyjne zmiany w firmie

Nowoczesne strategie rozwoju firm opierają się dzisiaj na zarządzaniu procesowym. Taki model zarządczy daje przedsiębiorstwu wiele korzyści. Zapewnia długofalowy wzrost, minimalizuje koszty wynikające z eliminacji pomyłek oraz gwarantuje lepszy przepływ informacji w organizacji.
Czytaj więcej

SAP chce skupić się na MSP

Thomas Duschek, CEO SAP Polska w rozmowie z ISBtech poinformował, że kierowana przez niego spółka chce rozwijać swoją obecność w sektorze publicznym. Ale zaskoczeniem jest to, że chce pozyskiwać nowych klientów w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Chce także rozwijać partnerstwa technologiczne.