Klienci skarżą się do UOKiK na fuzję Play i UPC Polska

Kilka skarg wpłynęło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w związku z połączeniem operatora telekomunikacyjnego Play z siecią kablową UPC Polska. Abonenci wyrażają swoje obawy i niezadowolenie dotyczące spadku jakości usług oraz różnic w informacjach podawanych przez konsultantów obu firm.

Maciej Chmielowski z Departamentu Komunikacji UOKiK[1] potwierdził w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl, że skargi dotyczą indywidualnych problemów po połączeniu obu firm. Na różnych forach dyskusyjnych i mediach społecznościowych klienci narzekają na nowe pakiety telewizyjne Play, które zastąpiły oferty UPC Polska. Inni z kolei krytykują działanie usługi internetowej, zwracając uwagę na liczne prace konserwacyjne oraz awarie.

Play broni się przed tymi zarzutami, wskazując na wieloletnie inwestycje w nowoczesną infrastrukturę, które miałyby gwarantować niezawodność usług. Biuro prasowe Play podkreśla, że wszelkie planowane prace są realizowane w godzinach o najmniejszym ruchu sieciowym, aby minimalizować ewentualne niedogodności dla klientów.

Kilka dni temu, Play zwrócił się do byłych klientów UPC w całej Polsce z propozycją przedłużenia umowy na nowych warunkach. Ta zmiana wiąże się z koniecznością wymiany routerów dostarczanych przez UPC na sprzęt od Play. Za tę usługę instalatora pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.

Niedawno firma Play wysłała także korespondencję do swoich klientów, informując ich o zmianach w związku z połączeniem z UPC Polska. Play podkreślał, że zmiana nazwy dostawcy usług nie jest równoznaczna ze zmianą warunków umowy, a wszelkie warunki świadczenia usług oraz zasady obsługi klienta pozostają niezmienione.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w odpowiedzi na wpływające skargi, będzie analizować sytuację i zdecyduje, czy podjąć stosowne postępowanie w tej sprawie. Jeśli postępowanie wykaże łamanie praw konsumentów, operator może zostać ukarany karą w wysokości nawet do 10% rocznych przychodów.

Słownik
1. UOKiK. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Zapadł wyrok, który zmienia wszystko…

Do bezprecedensowego wyroku doszło ostatnio w Sądzie Najwyższym. Przedsiębiorca, który powierzył wykonywanie działań na swoich danych podmiotom zewnętrznym w sytuacji ich wycieku ponosi odpowiedzialność. Czy to koniec małych outsourcingowych call center, w których bezpieczeństwo danych często traktowane jest po macoszemu?