Connect with us

Biometria naczyń krwionośnych oka pozwoli… zalogować się do banku

TECHNOLOGIE

Biometria naczyń krwionośnych oka pozwoli… zalogować się do banku

Comarch, producent i dostawca rozwiązań IT, nawiązał współpracę z amerykańską firmą EyeVerify, by umożliwić detalicznym i korporacyjnym klientom banków wygodne logowanie się na konto poprzez jedno spojrzenie na ekran smartfona.

Celem współpracy firm jest włączenie opracowywanego przez firmę z Kansas City modułu Eyeprint ID do rozwiązań Comarch Smart Finance i Comarch Corporate Banking. Ma to zapewnić klientom banków obsługiwanych przez Comarch możliwość uzyskiwania biometrycznego dostępu do kont przez urządzenia mobilne, a partnerowi krakowskiej spółki – dodatkową walidację jego technologii.

Eyeprint ID jest jednym z najbardziej dokładnych i bezpiecznych mechanizmów biometrycznych dostępnych dla mobilnych usług finansowych. To swego rodzaju wzorzec naczyń krwionośnych w białku oka użytkownika. By zalogować się na swoje konto, użytkownik musi wpatrywać się przez jedną sekundę w ekran telefonu, na którym zainstalowana jest aplikacja bankowości mobilnej autorstwa Comarch. Zajmuje to poniżej jednej sekundy.

Wspomniany wzorzec nigdy nie może zostać utracony, skradziony lub przechwycony, ponieważ jest kodowany i szyfrowany lokalnie oraz nigdy nie opuszcza danego urządzenia. Do uchwycenia i weryfikacji unikalnego schematu żył ocznych i innych mikro cech na powierzchni i wokół oczu wymagana jest jedynie kamera o rozdzielczości minimum 1 megapiksela. Trafność tego procesu wynosi 99,99%.

– Włączając Eyeprint ID do naszego pakietu rozwiązań bankowych, dajemy bankom skuteczny sposób na zapewnienie ich użytkownikom końcowym wygodnego, bezhasłowego logowania się przy użyciu biometrii – bez szwanku dla bezpieczeństwa – mówi Sylwia Hans z Comarchu, dyrektor działu Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia Comarch w Ameryce Północnej.

– EyeVerify chwali sobie współpracę z firmą Comarch, której kompetencje w zakresie rozwiązań technologicznych dla banków są ugruntowane. Comarch zyskał uznanie w zakresie tworzenia autorskich, innowacyjnych technologii, dlatego jesteśmy zadowoleni, że uznaje Eyeprint ID za cenną część składową swojego portfela produktów – podkreśla Chris Barnett, wiceprezes EyeVerify ds. sprzedaży i marketingu.

Comarch Smart Finance to platforma bankowości detalicznej wspomagająca klientów banków w zarządzaniu finansami osobistymi. Przeznaczony dla dużych i średnich firm Comarch Corporate Banking to z kolei system bankowości transakcyjnej, narzędzie do zarządzania finansami, a także rozwiązanie ułatwiające centralną obsługę wszystkich posiadanych produktów bankowych.

Info.pras.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE