Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

4P

Składniki tzw. marketing mix: product (produkt), price (cena), place (miejsce), promotion (promocja). 4P to zespół elementów (instrumentów) za pomocą których możemy oddziaływać na rynek.

Biometria naczyń krwionośnych oka pozwoli… zalogować się do banku

Comarch, producent i dostawca rozwiązań IT, nawiązał współpracę z amerykańską firmą EyeVerify, by umożliwić detalicznym i korporacyjnym klientom banków wygodne logowanie się na konto poprzez jedno spojrzenie na ekran smartfona.

Comarch, producent i dostawca rozwiązań IT, nawiązał współpracę z amerykańską firmą EyeVerify, by umożliwić detalicznym i korporacyjnym klientom banków wygodne logowanie się na konto poprzez jedno spojrzenie na ekran smartfona.

Celem współpracy firm jest włączenie opracowywanego przez firmę z Kansas City modułu Eyeprint ID do rozwiązań Comarch Smart Finance i Comarch Corporate Banking. Ma to zapewnić klientom banków obsługiwanych przez Comarch możliwość uzyskiwania biometrycznego dostępu do kont przez urządzenia mobilne, a partnerowi krakowskiej spółki – dodatkową walidację jego technologii.

Eyeprint ID jest jednym z najbardziej dokładnych i bezpiecznych mechanizmów biometrycznych dostępnych dla mobilnych usług finansowych. To swego rodzaju wzorzec naczyń krwionośnych w białku oka użytkownika. By zalogować się na swoje konto, użytkownik musi wpatrywać się przez jedną sekundę w ekran telefonu, na którym zainstalowana jest aplikacja bankowości mobilnej autorstwa Comarch. Zajmuje to poniżej jednej sekundy.

Wspomniany wzorzec nigdy nie może zostać utracony, skradziony lub przechwycony, ponieważ jest kodowany i szyfrowany lokalnie oraz nigdy nie opuszcza danego urządzenia. Do uchwycenia i weryfikacji unikalnego schematu żył ocznych i innych mikro cech na powierzchni i wokół oczu wymagana jest jedynie kamera o rozdzielczości minimum 1 megapiksela. Trafność tego procesu wynosi 99,99%.

– Włączając Eyeprint ID do naszego pakietu rozwiązań bankowych, dajemy bankom skuteczny sposób na zapewnienie ich użytkownikom końcowym wygodnego, bezhasłowego logowania się przy użyciu biometrii – bez szwanku dla bezpieczeństwa – mówi Sylwia Hans z Comarchu, dyrektor działu Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia Comarch w Ameryce Północnej.

– EyeVerify chwali sobie współpracę z firmą Comarch, której kompetencje w zakresie rozwiązań technologicznych dla banków są ugruntowane. Comarch zyskał uznanie w zakresie tworzenia autorskich, innowacyjnych technologii, dlatego jesteśmy zadowoleni, że uznaje Eyeprint ID za cenną część składową swojego portfela produktów – podkreśla Chris Barnett, wiceprezes EyeVerify ds. sprzedaży i marketingu.

Comarch Smart Finance to platforma bankowości detalicznej wspomagająca klientów banków w zarządzaniu finansami osobistymi. Przeznaczony dla dużych i średnich firm Comarch Corporate Banking to z kolei system bankowości transakcyjnej, narzędzie do zarządzania finansami, a także rozwiązanie ułatwiające centralną obsługę wszystkich posiadanych produktów bankowych.

Info.pras.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Colt wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie telefoniczne dla Microsoft Teams

Rozwiązanie Direct Routing od Colt, oferowane jako usługa w chmurze, pomaga przedsiębiorstwom szybko uruchomić połączenia PSTN (Publicznej Przełączanej Sieci Telefonicznej) w usłudze Teams. Znacznie usprawnia to komunikację zespołów, które ze względu na pandemię, zmuszone są odbywać spotkania online.
więcej

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości - rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.
więcej

Systell z 5 gwiazdkami Titanium Partner 3CX

Firma Systell, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskał po raz kolejny tytuł Titanium Partner 3CX. Tym samym od 2 lat firma ta pozostaje jedynym w Polsce partnerem 3CX o tak wysokim statusie współpracy.