Niemcy stawiają na poprawę jakości obsługi pacjenta za pomocą Blockchain

Technologia blockchain ma potencjał do znacznej poprawy jakości obsługi pacjenta w niemieckim systemie opieki zdrowotnej. Federalne Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs, który ma na celu wykorzystanie blockchain do rozwiązania problemów takich jak fałszywe recepty i bezpieczeństwo danych.
fot. freepik

W ramach konkursu zaprezentowano inicjatywy mające na celu zachowanie danych o zgodach pacjentów, zapobieganie fałszowaniu leków oraz bezpieczną transmisję elektroniczną zaświadczeń o niezdolności do pracy.

Blockchain zapewnia ochronę przed fałszerstwami i gwarantuje integralność danych, co sprawia, że manipulowanie zapisami jest praktycznie niemożliwe. Pacjenci zyskują pewność, że ich dane medyczne są bezpieczne, a cały proces leczenia jest przejrzysty. Technologia ta umożliwia również pacjentom bezpieczny dostęp do ich danych medycznych w całej Unii Europejskiej, co zwiększa ich autonomię i kontrolę nad własnym zdrowiem.

Dzięki blockchain możliwe jest śledzenie rozliczeń medycznych i ubezpieczeniowych oraz monitorowanie całego łańcucha dostaw leków, co pomaga w zapobieganiu oszustwom i zwiększa zaufanie do systemu opieki zdrowotnej. W Malezji blockchain pomaga w telemedycynie i zapobieganiu fałszywym lekom, co jest przykładem jego potencjału do poprawy jakości opieki zdrowotnej na całym świecie.

Inicjatywy blockchain wspierane przez Federalne Ministerstwo Zdrowia mogą przekształcić opiekę zdrowotną w Niemczech, zapewniając pacjentom lepsze bezpieczeństwo, większą przejrzystość oraz lepszą jakość obsługi medycznej.

REKLAMA
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *