Nowa infolinia i strona internetowa dla kandydatów do Policji

Policja wprowadziła nową stronę internetową oraz infolinię dedykowaną osobom rozważającym karierę w służbach mundurowych.

Obie inicjatywy zostały oficjalnie zaprezentowane podczas targów Polsecure 2024 w Kielcach, podkreślając zamiar Policji, aby stać się bardziej dostępną i przyciągającą nowych kandydatów.

W odpowiedzi na znaczący niedobór personelu, z ponad 15 tysiącami wakatów, Policja uruchomiła te narzędzia, aby ułatwić przyszłym funkcjonariuszom zgłębienie informacji na temat służby. Nowa strona zawiera m.in. dane dotyczące zarobków, które są prezentowane netto, czyli kwoty “na rękę”, jak również szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym. Użytkownicy mogą również dowiedzieć się, jakie wymagania muszą spełnić kandydaci, w tym informacje na temat możliwości posiadania tatuaży czy podwójnego obywatelstwa.

Specjalna infolinia stworzona została z myślą o bezpośrednim wsparciu dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Policji. Przedstawiciele służby będą dostępni, by odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości związane z życiem i pracą w Policji.

Podczas konferencji na targach Polsecure 2024, zatytułowanej „Policja – pracodawca z wyboru”, policjanci z różnych jednostek, w tym prewencji, ruchu drogowego oraz oddziałów kontrterrorystycznych, dzielili się swoimi doświadczeniami z służby. Spotkanie to miało na celu zainspirowanie młodych ludzi, w szczególności uczniów klas mundurowych, do rozważenia kariery w Policji. Wśród mówców był również zastępca komendanta głównego Policji, nadinspektor Roman Kuster, który podkreślał wartość i znaczenie służby w Policji.

Dzięki tym nowym narzędziom Policja ma nadzieję przyciągnąć więcej kandydatów, gotowych dołączyć do swoich szeregów i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w kraju.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *