UKE podał wyniki przenoszenia numerów między operatorami telekomunikacyjnymi

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) opublikował najnowsze dane dotyczące przenoszenia numerów telefonicznych w Polsce za pierwszy kwartał 2024 roku. Z raportu wynika, że w sieciach mobilnych przeniesiono ponad 367 tysięcy numerów, natomiast w sieciach stacjonarnych liczba ta wyniosła niemal 59 tysięcy.

Analiza danych z pierwszego kwartału pokazuje spadek liczby przeniesionych numerów w porównaniu z ostatnim kwartałem 2023 roku. W sieciach mobilnych odnotowano spadek o niemal 11 tysięcy numerów, z 378 339 przeniesionych numerów w IV kwartale 2023 roku do 367 567 w I kwartale 2024 roku.

W kontekście poszczególnych operatorów mobilnych, Orange Polska zanotował spadek liczby użytkowników o 6 265, natomiast Polkomtel, operator sieci Plus, stracił 52 165 użytkowników. Z kolei T-Mobile może pochwalić się wzrostem liczby nowych użytkowników o 9 928, a P4, operator sieci Play (dane nie uwzględniają UPC Polska), zyskał 19 523 nowych użytkowników kart SIM.

Sektor telefonii stacjonarnej również odnotował zmniejszenie liczby przenoszonych numerów. W I kwartale 2024 roku przeniesiono łącznie 58 898 numerów, co stanowi znaczący spadek o 23,7 tysiąca w porównaniu do 82 605 przeniesionych numerów w poprzednim kwartale.

Raporty UKE prezentujące statystyki przenoszenia numerów są tworzone na podstawie danych z systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD), zarządzanego przez Prezesa UKE. Te dane dostarczają cennych informacji o dynamice rynku telekomunikacyjnego w Polsce, pozwalając na lepsze zrozumienie trendów i preferencji konsumentów.

Spadek liczby przenoszonych numerów może świadczyć o stabilizacji na rynku usług telekomunikacyjnych lub o zadowoleniu klientów z obecnych usługodawców. Zmiany w liczbie użytkowników poszczególnych operatorów wskazują na ciągłą rywalizację na rynku, gdzie każdy z graczy stara się przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów oferując atrakcyjne warunki i nowoczesne usługi.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *