Influencerka AI poprowadzi znany program telewizyjny

Nadchodzą czasy, w których nie tylko spotkamy wirtualnych asystentów np. w obsłudze klienta. Teraz będziemy mogli oglądać prezenterów AI.
@albarenai na Instagram

Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że sztuczna inteligencja zajmuje się sprawami związanymi z reklamacjami czy obsługą klienta. W innych przypadkach mówimy o generowaniu krótkich filmów, grafik[1] czy nagrań.

Pewne wydaje się to, że rozwój AI doprowadzi do zmian na rynku pracy i będzie zastępować niektóre zawody, o czym wskazuje większość badań. Ludzie będą musieli zająć się bardziej kreatywnymi zadaniami. Wśród nich z pewnością możemy wyróżnić prezenterów telewizyjnych, którzy muszą co chwilę improwizować. Ich funkcja kreacyjna wymaga charyzmy, szybkiego podejmowania decyzji, płynnego języka i reagowania na niezaplanowane sytuacje. Okazuje się, że i na tej płaszczyźnie znajdzie się miejsce dla AI, której przyznaje się rolę prowadzącego.

Alba Renai poprowadzi program “Superviviente”

Alba Renai jest wirtualną influencerką, stworzoną przez firmę Be a Lion, która należy do włoskiego przedsiębiorstwa medialnego Mediaset. Jej konto na instagramie ma coraz wiecej obserwujących. Teraz po raz pierwszy zostanie zatrudniona jako prowadząca program telewizyjny.

Jak podaje portal Forsal: “Prawdziwym przełomem w karierze Alby Renai było ogłoszenie, że poprowadzi specjalny segment w hiszpańskiej wersji “Survivor“. Na ten moment nagrania z jej udziałem nie będą na żywo, co pozwoli uniknąć potencjalnych niedociągnięć. Program “survivol” (a w hiszpańskiej wersji “superviviente”) należy do reality show, której odsłony znajdziemy na wielu rynkach medialny na świecie. W Polsce jego odpowiednikiem jest “Wyspa Przetrwania”.

Jakie mogą być wady i zalety wirtualnych prezenterów?

W przypadku programów telewizyjnych prezenterzy odgrywają szczególną rolę. Czasami bywają wręcz niezastąpieni. Bo przykładowo – niektórzy nie wyobrażają sobie programu “Milionerzy” bez Huberta Urbańskiego, czy kultowej “Awantury o kasę” bez Krzysztofa Ibisza. Największa zaletą zatem takiej prezenterki wygenerowanej przez AI będzie trwałość. Przecież taka prezenterka sama z siebie się nie zwolni, nie odejdzie z programu (no chyba, że dostawca usług zerwie umowę). Drugim atutem jest uroda i prezentacja, stale udoskonalana, na niezmienionym poziomie. Z drugiej strony do “autentyczności” takiej postaci wciąż jest bardzo daleka droga. O ile prezenterzy AI pojawiają się coraz częściej, to wciąż im daleko do gwiazd medialnych.

Słownik
1. grafik. lub grafik pracy. Krótkookresowy (tygodniowy, dwutygodniowy lub miesięczny – rzadziej dzienny) plan pracy agentów call center. Do planowania…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *