Chmurowe contact center: 76% wzrostu w 3 lata

Freepik

Rynek usług chmurowych contact center[1] (CCaaS) znajduje się na ścieżce szybkiego wzrostu, z prognozami osiągnięcia ponad 10 mld dolarów przychodów z subskrypcji w 2025 roku, a następnie wzrostu do 18 mld dolarów do 2028 roku.

Według najnowszego raportu analityków Juniper Research, oznacza to wzrost o 76% w ciągu najbliższych trzech lat.

Chociaż oczekuje się, że tempo wzrostu przychodów na rynku CCaaS spowolni od 21% w latach 2024–2025, eksperci Juniper Research wskazują na stabilizację dynamiki w następujących latach. Uważają, że będzie to efekt przewidywanego ograniczenia innowacji w usługach oraz nadmiernego nasycenia rynku dostawcami, co może wynikać z konsolidacji w sektorze Software-as-a-Service (SaaS[2]).

Usługi CCaaS to oparte na chmurze centra obsługi klienta, które umożliwiają przedsiębiorstwom agregowanie komunikacji wielokanałowej w jednym interfejsie. To dynamicznie rozwijające się rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane przez firmy dążące do ulepszenia swojej obsługi klienta i efektywności operacyjnej.

Rynek ten doświadcza także znaczących zmian, głównie ze względu na fuzje i przejęcia, jakie miały miejsce ostatnio. Dostawcy dążą do stworzenia kompleksowych platform SaaS, które będą wspierać zarówno komunikację przychodzącą, jak i wychodzącą, a także współpracę pracowników. Zwiększone zainteresowanie i nasycenie rynku CCaaS skłoniły nawet takich gigantów technologicznych jak Microsoft i AWS do włączenia usług contact center do swojej oferty.

W raporcie “The Competitor Leaderboard” przedstawiono szczegółową ocenę i pozycjonowanie rynkowe 20 wiodących dostawców w przestrzeni CCaaS. Wśród nich znalazły się firmy takie jak 8×8, Avaya, AWS (Amazon Web Services), Cisco i wiele innych, które zostały sklasyfikowane jako liderzy, wyzwania i innowatorzy na podstawie oceny ich zdolności i możliwości.

Ten szybki wzrost i rozwój rynku usług CCaaS podkreśla znaczenie chmury w transformacji cyfrowej firm, oferując nowe możliwości dla usprawnienia obsługi klienta oraz zwiększenia efektywności operacyjnej.

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. SaaS. Zobacz Software as a Service. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share 0
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *