Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Google przeznaczy 25 mln Euro na naukę AI w Europie

Google zobowiązało się przeznaczyć 25 milionów euro (około 26,98 miliona dolarów) na wsparcie mieszkańców Europy w nauce korzystania ze sztucznej inteligencji (AI). Ogłoszenie to padło dzisiaj (12.02.2024), kiedy to technologiczny gigant uruchomił aplikacje dla przedsiębiorstw społecznych oraz organizacji non-profit, które mogą pomóc dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących szkolenia z zakresu AI.

Firma planuje również uruchomić serię “akademii wzrostu” mających na celu wsparcie firm wykorzystujących AI do skalowania swojej działalności oraz rozszerzyła swoje darmowe kursy online z AI na 18 języków.

Adrian Brown, dyrektor wykonawczy Centre for Public Impact, które współpracuje z Google przy realizacji tego programu non-profit, zauważył: “Badania pokazują, że korzyści płynące z AI mogą pogłębiać istniejące nierówności – szczególnie w kontekście bezpieczeństwa ekonomicznego i zatrudnienia. Ten nowy program pomoże ludziom w całej Europie rozwijać ich wiedzę, umiejętności i pewność siebie w obszarze AI, zapewniając, że nikt nie zostanie pozostawiony w tyle”.

W zeszłym miesiącu Google ogłosiło również inwestycję w wysokości 1 miliarda dolarów w budowę centrum danych na przedmieściach Londynu, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi internetowe w regionie. Centrum danych, zlokalizowane na zakupionym przez Google w 2020 roku terenie o powierzchni 33 akrów (około 13 hektarów), znajdzie się w mieście Waltham Cross, około 15 mil (24,14 km) na północ od centralnego Londynu, jak ogłosiła firma należąca do Alphabet.

Inicjatywa ta pokazuje, jak duże firmy technologiczne, takie jak Google, angażują się w rozwój umiejętności związanych z AI w Europie, starając się zapewnić, że postęp technologiczny przyniesie korzyści jak najszerszej grupie osób i nie przyczyni się do pogłębienia istniejących nierówności społecznych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Edward z milionem na rozwój

Krakowski startup 2040.io pozyskał właśnie milion złotych na rozwój Edwarda – asystenta dla działów sprzedaży opartego o algorytmy sztucznej inteligencji. W projekt zainwestował YouNick Mint Venture Capital, a pozyskane środki pozwolą na przyspieszenie prac nad doskonaleniem aplikacji, która ma szansę zrewolucjonizować dotychczasowy system pracy managerów sprzedaży.