Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Voice of Customer: Canal+ pyta abonentów o dopłaty

Canal+ Polska, popularny dostawca płatnej telewizji, zwrócił się do swoich abonentów z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej ewentualnych dopłat za korzystanie z Canal+ online na dodatkowych urządzeniach. Wysłane drogą e-mailową badanie ma na celu zrozumienie preferencji klientów wobec nowych zasad jednoczesnego oglądania treści na kilku urządzeniach.

Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy spółki, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, podkreślił, że ankieta jest jednym z wielu badań realizowanych przez firmę. Canal+ Polska regularnie przeprowadza ankiety wśród swoich klientów, aby dostosowywać swoją ofertę do zmieniających się potrzeb rynkowych i oczekiwań abonentów. Wcześniej, firma pytała subskrybentów o dodanie do swojej oferty kanałów must carry oraz must offer. Wyniki badań zaowocowały wprowadzeniem dodatkowych stacji telewizyjnych na platformie.

Najnowsza ankieta dotyczyła kwestii wprowadzenia opłat za możliwość oglądania Canal+ online na więcej niż jednym urządzeniu. Według nieoficjalnych informacji z forum satkurier.pl, firma rozważa ustanowienie opłaty w wysokości 10 zł za każde dodatkowe urządzenie, z limitem do dwóch urządzeń. Pytania ankiety dotyczyły także korzystania z aplikacji przez członków rodziny oraz osoby spoza gospodarstwa domowego.

Ciekawostką jest, że podobne badania nie zostały przeprowadzone wśród wszystkich subskrybentów Canal+ online.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Kary dla spółki KFG i jej prezesa za wprowadzanie konsumentów w błąd

Nieuprawnione wykorzystanie logotypów znanych instytucji finansowychi ubezpieczeniowych oraz używanie wprowadzającej w błąd nazwy „Krajowy Fundusz Gwarancyjny” – takie praktyki spółki KFG zakwestionował Prezes UOKiK. Działania przedsiębiorcy wprowadzały konsumentów w błąd, a ich celem było zachęcenie do ryzykownych inwestycji finansowych. Prezes UOKiK nałożył łącznie 160 tys. zł kar na firmę KFG i jej szefa za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów.
Czytaj więcej

1,9 mln kary dla Virgin Mobile

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na Virgin Mobile Polska karę w wysokości 1,9 mln zł za brak wdrożonych odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych zapewniających bezpieczeństwo przetwarzanych danych.